Nowy przewodnik użytkownika iPhone’a z systemem iOS 12.1

Apple opublikowało zaktualizowany przewodnik użytkownika iPhone’a z systemem iOS 12.1, w którym opisano m.in. rozmowy grupowe na Face Time’ie, korzystanie z dual-SIM i wiele innych.

iPhone – Podręcznik użytkownika (system iOS 12.1)
iPhone – Podręcznik użytkownika (system iOS 12.1)

Gdy kupujesz jakikolwiek produkt firmy Apple, jedyną rzeczą, której nie ma w pudełku, jest pełna instrukcja obsługi, która zwykle ma kilkaset stron. Aby pobrać pełną instrukcję obsługi, należy przejść do witryny pomocy technicznej firmy Apple lub poszukać podręcznika użytkownika iPhone’a w aplikacji Książki Apple.

Firma Apple właśnie udostępniła zaktualizowaną wersję swojego podręcznika dla iPhone’a, w którym opisano już nowe funkcje z mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.1. Nowy podręcznik użytkownika iPhone’a z systemem iOS 12.1 można pobrać bezpłatnie w sklepie Apple Books Store (wersja anglojęzyczna).

Polska wersja podręcznika zapewne zostanie zaktualizowana za jakiś czas – ostatnim polskim wydaniem e-booka jest Podręcznik użytkownika iPhone’a (system iOS 12) z 18 września 2018 roku.

Przeczytaj także: iOS 12 zainstalowany jest już na ponad 50% urządzeń (październik 2018)

Co znajduje się w nowym podręczniku użytkownika iPhone’a z systemem iOS 12.1?

Zaktualizowany przewodnik iPhone User Guide – iOS 12.1 dostępny jest obecnie w języku angielskim i zawiera odniesienia do nowych funkcji systemu iOS 12.1, takich jak obsługa dwóch kart SIM (dual-SIM, e-SIM), Group FaceTime (rozmowy grupowe na Face Time’ie) i możliwość regulacji głębi obrazów w trybie portretu w aplikacji Aparat.

Grupowe rozmowy w aplikacji FaceTime zostały już wcześniej ogłoszone jako nowa funkcja systemu iOS 12, ale Apple opóźnił jej wydanie, ponieważ nie była jeszcze gotowa na początkową kompilację systemu iOS 12. Apple obiecało jednak, że doda ​​ją w przyszłej aktualizacji oprogramowania – teraz już wiemy, że będzie to uaktualnienie iOS 12.1.

iPhone User Guide with iOS 12.1 – zrzut ekranu
iPhone User Guide with iOS 12.1 (Apple, 2018) – zrzut ekranu

Uwzględnienie Group FaceTime w zaktualizowanym podręczniku użytkownika wskazuje, że funkcja będzie w rzeczywistości dostarczona z iOS-em 12.1. Grupowe rozmowy w aplikacji FaceTime mają jednak pewne ograniczenia. Funkcja nie będzie dostępna we wszystkich krajach i regionach, a starsze urządzenia – w szczególności iPhone 5s, iPhone 6 i iPhone 6 Plus – nie będą obsługiwały funkcji wideorozmów grupowych, wyłącznie grupowe połączenia głosowe FaceTime.

Kolejną wyróżnioną w podręczniku nowością jest Apple Music. W zaktualizowanej wersji podręcznika czytamy, że aplikacja otrzymuje nowe funkcje, takie jak zaktualizowane strony wykonawców, codzienne 100 najlepszych utworów na całym świecie oraz wyszukiwanie według słów.

iOS 12.1 najprawdopodobniej zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom w przyszłym tygodniu, prawdopodobnie po wtorkowej konferencji firmy Apple (która odbędzie się 30 października 2018 r. o godz. 15.00).