Płatności zbliżeniowe za pomocą BLIKA!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mastercard i Polski Standard Płatności (PSP) ogłosiły, że za pośrednictwem BLIKA będzie można płacić zbliżeniowo już w 2. połowie 2019 r.

Płatności zbliżeniowe za pomocą BLIKA

To wielki moment dla BLIKA i „must have” jeśli ta forma płatności chce konkurować z Apple Pay i Google Pay na polskim rynku. Obecnie z BLIKA mogą korzystać klienci 11 instytucji finansowych w Polsce.

BLIK jest numerem jeden w e-commerce – jest to najszybsza i najwygodniejsza forma płatności za zakupy internetowe. Jest to też popularna metoda błyskawicznych  przelewów na numer telefonu. Jednak wśród płatności w sklepach wciąż jest zbyt skomplikowana aby móc walczyć z kartami zbliżeniowymi, Apple Pay czy Google Pay.

Teraz BLIK robi wielki krok w swojej historii i będzie nim można płacić w zagranicznych sklepach internetowych, a w stacjonarnych zbliżeniowych terminalach płatniczych bez konieczności wprowadzania sześciocyfrowego kodu w Polsce i na świecie – tzw. BLIK zbliżeniowy (contactless).

Co ciekawe BLIKIEM zbliżeniowym będzie można płacić, nie tylko smartfonami z Androidem ale także za pomocą iPhone’a – na zasadzie tokenizacji Mastercarda, czyli dodania do płatności Apple Pay bez potrzeby posiadania fizycznej karty płatniczej.

Sprawdź: Ruszyła kampania „BLIK, klik, płacisz w internecie w mig!”

Już w drugiej połowie 2019 roku Mastercard i PSP umożliwią użytkownikom BLIKA korzystanie z technologii zbliżeniowej we wszystkich punktach sprzedaży na świecie, w których akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Mastercarda.

Poniżej możesz obejrzeć zapis dzisiejszej konferencji:

źródło: BLIK