Spektakl „Ucho, gardło, nóż” dzisiaj na żywo w internecie!

Spektakl Teatru Polonia pt. „Ucho, gardło, nóż” z Krystyną Jandą w roli głównej, będzie transmitowany dzisiaj na żywo w serwisie TheMuBa oraz 39 kinach Helios w całej Polsce.

Krystyna Janda w monodramie „Ucho, gardło, nóż” w TheMuBa i 39 kinach Helios na żywo!

W piątek 14 grudnia o godz. 19.30 w serwisie TheMuBa (theatre-music-ballet) oraz w 39 kinach Helios w całej Polsce będzie można obejrzeć wyjątkową transmisję teatralną: monodram Krystyny Jandy zatytułowany Ucho, gardło, nóż, grany na żywo w warszawskim Teatrze Polonia.

Po raz pierwszy w Polsce (nie wiem, czy też nie na świecie?) spektakl teatralny będzie pokazywany online na żywo jednocześnie w 3 miejscach: teatrze, internecie (serwis TheMuBa) oraz na ekranach kin Helios. Ten innowacyjny projekt został stworzony przez Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę i do tej pory mogliśmy obejrzeć Inne rozkosze na podstawie powieści Jerzego Pilcha oraz retransmisję koncertu Symfonia STU złożonej z dwóch części: I Symfonia Lech, Czech i Rus oraz II Symfonia Stu.

Ucho, gardło, nóż to przeznaczony tylko dla widzów dorosłych kontrowersyjny monodram wyreżyserowany i zagrany przez Krystynę Jandę. Artystka jest także autorką adaptacji teatralnej książki Vedrany Rudan (o tym samym tytule), na której oparty jest spektakl.

Główna bohaterka – Tonka Babić, to kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i opowiada swoje życie. Przeskakuje z miejsca na miejsce. Tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami, rwie narrację, droczy się z ciekawskim widzem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

TheMuBa, czyli internetowy teatr Borysa Szyca

  • Przekład: Grzegorz Brzozowicz,
  • Obsada, adaptacja i reżyseria: Krystyna Janda,
  • Scenografia: Magdalena Maciejewska,
  • Czas trwania: 90 minut, bez przerwy,
  • Premiera TheMuBa: 14 grudnia 2018, godz. 19:30,
  • Dostęp: Transmisja na żywo oraz zapis wideo przez 72 godziny od zakończenia (do 17 grudnia 2018,  do godz. 21:00) na całym świecie bez ograniczeń terytorialnych.

Transmisja w 39 kinach sieci Helios w całej Polsce rozpocznie się dziś o godzinie 19.30, a seans nie będzie poprzedzony blokiem reklamowym. Bilety w cenie 27,50 zł są dostępne online oraz w kasach kin. Każdy może także obejrzeć teatr w zaciszu domowym, w cenie 24,90 zł na platformie TheMuBa.

źródło: TheMuBA