Bardzo dziwne gry mobilne, które Cię zaskoczą

Porywająca gra to taka, o której się mówi. Która wyciska z naszego ekranu każdy piksel – sprawdź wybór bardzo dziwnych gier mobilnych na iOS-a i Androida.

Bardzo dziwne gry mobilne na iOS-a i Androida

Czasem gra mobilna potrafi mocno zaskoczyć. Poniższe, dziwaczne propozycje tytułów od redaktorów sklepu App Store, mistrzowsko pokazują, jak to się robi.

Sens życia?

Lubisz trudne łamigłówki? Właściwie to poco w nie grasz? To pytania, które będziesz sobie zadawać podczas gry w Sometimes You Die. Ten pełen wymagających przeszkód labirynt jest klasyczny, przykładem gry platformowej, a jednocześnie intrygująca obserwacją na temat gier i tego, co nas motywuje.

Przeczytaj także: „Best of 2018” w sklepie App Store, czyli najlepsze aplikacje i gry mobilne tego roku

Oto wideo prezentujące przedsmak tej zwariowanej platformówki:

Grę pobierzesz Sometimes You Die ze sklepu App Store w cenie 8,99 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Czy na pewno tak to się robi?

Wszyscy wiemy, o co chodzi w letnich igrzyskach. Mimo, że reguły bywają skomplikowane, jest w nich jakaś logika. Nie można tego powiedzieć o Realistic Summer Sports. Jeśli jesteś jedną z osób, dla których sport nie ma większego sensu – nie zmienisz zdania. Próby zapanowania nad zawodnikiem to połowa wysiłku. Druga to powstrzymywanie śmiechu.

Grę Realistic Summer Sports pobierzesz ze sklepu App Store w cenie 8,99 zł i ze sklepu Google Play na Androida w cenie 6,89 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Ktoś potrzebuje szalonego naukowca?

Maenwhile: Interactive Comic jest jak czytanie pokręconego komiksu o niespodziewanej podróży w czasie, w której masz wpływ na wydarzenia. Decydujesz o tym, co Cie czeka, wybierając kolejny obrazek, a na końcu przygody możesz zobaczyć wszystkie podjęte decyzje.

Screen z gry: Meanwhile: Interactive Comic

Grę Maenwhile: Interactive Comic pobierzesz ze sklepu App Store w cenie 23,99 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Gdy lew śpi, żyrafy harcują?

Czy marzyło Ci się kiedyś sterowanie szyja żyrafy biegnącej po sawannie? Nie? Żałuj, nie wiesz, co tracisz. Gra mobilna oh my giraffe to szalenie przyjemna gra, w której za pomocą czterech długich nóg przemierzasz równiny, podjadając przy tym, co popadnie. Goń za najwyższym wynikiem, w końcu to Ty sięgasz najwyżej! Czasem warto jednak spojrzeć, czy na ogonie nie siedzi Ci żaden… kociak.

Grę oh my giraffe pobierzesz ze sklepu App Store w cenie 8,99 zł oraz Google Play za 8,29 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App Store
Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Kości z ananasem?

Kościotrupy wstają z grobów. Czeka nas horror! Horror? Nie, jeśli z pieca wytoczy się gigantyczna pizza, postrach szkieletów (bo cóż by innego). W Pizza Vs. Skeletons sterujesz iPhonem lub iPadem tak, by zmiażdżyć tych wątłej budowy agresorów. A jeśli myślisz, że gra, w której pizza broni nas przed atakiem kościotrupów jest dziwna jak ananas na pizzy – masz rację.

Pizza Vs. Skeletons

Grę pobierzesz na iPhone’a (13,99 zł) ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Dawno, dawno temu?

Opowieść zaczyna się od Anny, dziewczyny, która budzi się w obcym zamku, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Wyobraź sobie, że czytasz książkę wędrując po niej. To właśnie uczucie towarzyszyć Ci będzie podczas grania w Device 6. Słyszysz różne dźwięki i widzisz, jak wiersze tekstu zakręcają i strony zmieniają kierunek, podczas gdy Ty starasz się rozwiązać tajemnicze zagadki.

Grę DEVICE 6 pobierzesz na iPhone’a (18,99 zł) ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Gdzie się podziali?

Where’s my geek brzmi jak tytuł książki dla dzieci. Nie bez powodu, bo gra kreuje barwne scenariusze, na podstawie których trzeba odnaleźć ukryte postacie. Znamy je z dzieciństwa, z gier lub filmów. Czekają na Ciebie zaklęte w piękną pikselową grafikę.

Where's my geek (gra mobilna)

Grę Where’s my geek pobierzesz na iPhone’a (13,99 zł) ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Zobacz także: Popularne gry z lat 80. na smartfonach

Czy to zawsze było takie proste?

Pamiętasz, w co grało się w latach osiemdziesiątych? Prym wiodły popularne „gierki” – konsole przenośne z czarno-białymi ekranami LCD. przyznaj – gdyby mieć w dłoniach takie cacko, uległoby się pokusie i wcisnęło palcami mocno w ekran. Ach te fascynujące plamy z pikseli…

Monkey Labour - 80s handheld LCD retro game

To i wszelkie inne techniczne niuanse zachowane są w Monkey Labour – 80s handheld LCD retro game, właśnie tak, jak je pamiętasz. Proste zasady również.

Grę Monkey Labour – 80s handheld LCD retro game pobierzesz na iPhone’a (8,99 zł) ze sklepu App Store.

źródło: App Store Polska