Showmax się zwija z Polski 31 stycznia 2019 r.

Serwis streamingowy Showmax opuszcza polski rynek – prawdopodobnie nie wytrzymał silnej konkurencji ze strony Netfliksa i HBO.

Showmax do 31 stycznia 2018 r.

Oferta serwisu Showmax nie wytrzymała silnej konkurencji, nawet po wydaniu całkiem udanego własnego serialu Rojst, Ucha Prezesa czy mało zabawnego SNL Polska.

Niestety oferta Showmaxa w porównaniu z Netfliksem czy HBO była wątpliwej jakości i nie powalała ofertą – stała głównie produkcjami Patryka Vegi…

Zobacz także: „Rojst” promowany przez Brodkę z utworem „Wszystko czego dziś chcę”

Magdalena Marzec Communications Manager z Showmax poinformowała oficjalnie o wyjściu platformy z polskiego rynku:

31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax.

Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup.

Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom, klientom i zespołowi Showmax, którzy wspierali firmę od momentu powstania prawie dwa lata temu i przykro nam, że ta historia się już kończy.

Jak będzie wyglądać zwrot za wykupione subskrypcje lub oferta dla abonentów sieci Play?

Rzecznik Play poinformował, że klienci, którzy korzystali z oferty Showmaxa, po 31 stycznia otrzymają alternatywną ofertę.

Od 17 grudnia 2018 r. w Polsce nie zostanie pobrana już opłata miesięczna za kolejne okresy rozliczeniowe. Najpóźniej z końcem stycznia 2019 r. wszystkie subskrypcje wygasają. Jeśli Twoja opłacona subskrypcja kończy się przed 31 stycznia 2019 r., na pozostały okres od tej daty zakończenia Twojej opłaconej subskrypcji do 31 stycznia 2019 r. otrzymasz darmowy dostęp do Showmax.

Czy trzeba zrezygnować z subskrypcji i usuwać konto przed 31 stycznia? Nie, nie musisz anulować subskrypcji i kasować konta. Najpóźniej z końcem stycznia 2019 r. wszystkie subskrypcje wygasają.