„Rojst” promowany przez Brodkę z utworem „Wszystko czego dziś chcę”

Serial „Rojst” pojawi się w serwisie Showmax już 19 sierpnia 2019 r. a już teraz mozesz obejrzeć klimatyczny wideoklip w wykonaniu Brodki pt. „Wszystko czego dziś chcę”.

Wszystko czego dziś chcę, Rojst, Brodka

Serial pt. „Rojst” utrzymany w mrocznych latach osiemdziesiątych już za kilka tygodni trafi na platformę Showmax. Tymczasem Showmax zaskoczył wszystkim świetnie przygotowaną zapowiedzią produkcji z teledyskiem do piosenki Izabeli Trojanowskiej zatytułowanej „Wszystko czego dziś chcę”, w wykonaniu Moniki Brodki.

Showmax zastosował inne podejście do zareklamowania swojej najnowszej produkcji utrzymanej w mrocznych latach 80. W wideoklipie widzimy dancing, na którym są między innymi Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Piotr Fronczewski i Brodka, która dla zebranych śpiewa hit „Wszystko czego dziś chcę”.

Teledysk został wyreżyserowany przez Michała Marczaka, który wprowadza nas w klimat serialu „Rojst”. Reżyser został nagrodzony podczas Sundance za film „Wszystkie nieprzespane noce”, stworzył też jeden z teledysków dla zespołu Radiohead. Wszystko co widzimy nawiązuje do lat 80., w których rozgrywa się akcja serialu. Utwór w nowej synth-popowej aranżacji jest nieco wolniejszy, dodano też sporo ciekawej elektroniki. Sam teledysk przypomina wykonania artystów w Roadhouse z serialu „Twin Peaks” Davida Lyncha.

Zobaczcie sami, dla mnie bomba!

O czym jest serial „Rojst”?

„Rojst” to opowieść o parze dziennikarzy śledczych, którzy w połowie lat 80. badają sprawę brutalnego morderstwa o podłożu politycznym. W tej roli zobaczymy Andrzeja Seweryna i Dawida Ogrodnika (duet znany z filmu „Ostatnia Rodzina” o Beksińskich).

Monika Brodka, kadr z teledysku do Wszystko czego dziś chcę - serial Rojst
Monika Brodka, kadr z teledysku do Wszystko czego dziś chcę – serial Rojst

Serial wyreżyserowany został przez Jana Holoubka, który z Kasprem Bajonem napisał też scenariusz. W najnowszej produkcji Showmax zobaczymy też Zofię Wichłacz, Agnieszkę Żulewską i Magdalenę Walach, Ireneusza Czopa, Piotra Fronczewskiego i Wojciecha Machnickiego. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski, a Jan Komar jest autorem muzyki.

Jesienią tego roku pojawi się na Netflixie także jeszcze jeden serial osadzony w kultowych latach osiemdziesiątych pt. „1983” w reżyserii Agnieszki Holland i jej córki Kasi Adamek.

źródło: Showmax