Przebrnąłem przez 3. odcinek „SNL Polska” i mówię pas

Niestety głośne show SNL Polska, przygotowywane na zlecenie serwisu Showmax, nie jest dla mnie – przepraszam, ale mnie to nie śmieszy.

SNL Polska - 3. odcinek, Jakub Gierszał

Tydzień temu pisałem, że daję jeszcze jedną szansę programowi SNL Polska i obejrzałem 3. odcinek programu satyrycznego przygotowywanego dla serwisu Showmax. W tym tygodniu prowadzącym był aktor młodego pokolenia Jakub Gierszał, który na wstępie wspomniał, że zastanawia się dlaczego zaproszono go do tego programu skoro nie jest śmieszny – i nie skłamał…

Mina aktora na powyższym bannerze reklamującym ten odcinek SNL Polska doskonale oddaje jego poziom i charakter (programu oczywiście).

Z bólem serca muszę stwierdzić, że nie jest to program dla mnie. Choć niektóre ze skeczów miały potencjał i zapowiadały się ciekawe, znów zabrakło puenty i inteligencji. O ile polityczne żarty zawsze się sprzedadzą, tak cała reszta siadła. Nawet nie potrafię wskazać skeczu, który zapadłby mi w pamięć na tyle, że chciałbym go opowiedzieć znajomym.

Skecz na posterunku Policji – zupełnie nie rozumiem intencji twórców, skecz z zamówieniem pizzy przez upalonych sąsiadów – WTF?, reklama pizzy wigilijnej z 12 potrawami – OMG, skecz z farmą trolli internetowych albo walka KSW prawiczka z komputerem… Przepraszam, ale mówię pas.

Zacząłem oglądać ten odcinek naprawdę pełen nadziei i z nastawieniem na dobrą zabawę, ale nawet oceniany dobrze Update Weekend był czerstwy i momentami niesmaczny.

Gościem muzycznym była Natalia Kukulska, która wykonała na żywo dwa utwory – to może być jedyna gratka, ale dla fanów artystki. Poniżej możesz zobaczyć Wspomnienia – skecz-parodię utworu pt. „Nostalgia” Taco Hemingwaya. Choć utwór ma mieć charakter pastiszu, to wskażcie mi proszę moment, który Was bawi…

Jeśli nie macie co robić w sobotnie wieczory, to SNL Polska nie poprawi chyba humoru. Ten odcinek był moją ostatnią przygodą z tym formatem i na tym nieoptymistycznym akcentem kończę ten wpis.

Jeżeli nie oglądaliście jeszcze żadnego odcinka, dajcie programowi szansę, może Was rozbawi, może za tydzień, dwa lub trzy się coś zmieni albo poprawi. Czekam na przełom, ale już nie będę tego empirycznie sprawdzał.