Film „ROMA” w serwisie Netflix od 14 grudnia

Najnowsze dzieło Cuaróna pt. „ROMA” będziemy mogli oglądać online już od najbliższego piątku 14 grudnia 2018 w serwisie Netflix.

Film „ROMA” w serwisie Netflix od 14 grudnia 2018 r.

Najbardziej osobisty, najnowszy film nagrodzonego Oscarem Alfonso Cuaróna („Grawitacja”, „Ludzkie dzieci”, „I twoją matkę też”) zatytułowany „ROMA” otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym Energa Camerimage 2018! „Roma” to wizualny majstersztyk i zwycięzca tegorocznego festiwalu w Wenecji. Film zdobył Brązową Żabę w Konkursie Głównym w Bydgoszczy. Gratulujemy reżyserowi, który jest też autorem fenomenalnych zdjęć, a ostatnio został nominowany także do Złotych Globów 2019.

Bohaterką filmu jest Cleo (Yalitza Aparicio), młoda służąca zatrudniona przez rodzinę mieszkającą w Romie — dzielnicy klasy średniej Mexico City. Ten oszczędny w środkach obraz, osadzony w realiach czasów politycznego zamętu lat 70. ubiegłego wieku, stanowi miłosny poemat Cuaróna skierowany do kobiety, która zapewniła mu wychowanie.

Zobacz także: „Roma” Cuaróna najlepszym filmem Netflixa według krytyków

Artysta czerpie pełnymi garściami ze wspomnień z dzieciństwa, aby w wyrazisty i pełen emocji sposób ukazać świat targany rodzinnymi problemami i różnicami klasowymi.

Film „ROMA”, pierwszy projekt Cuaróna od czasów przełomowej „Grawitacji” z 2013 r., można oglądać w kinach oraz w serwisie Netflix od 14 grudnia 2018 roku:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

TOP 10 seriali 2018 roku, które musisz obejrzeć

źródło: Netflix, Gutek Film