Streamingowe usługi wideo i Złote Globy 2019

Usługi streamingowe dostają coraz więcej nominacji do Złotych Globów – Netflix rozbił bank i otrzymał aż 13 nominacji do nagród wręczanych w 2019 roku.

Serwisy streamingowe, takie jak Netflix, Hulu i Amazon, weszły juz na dobre na scenę Złotych Globów, szybko zdobywając wiele nominacji.

Netflix był pierwszym serwisem, który wywalczył nagrody, zostając nominowany do sześciu nagród w 2014 roku i otrzymując jedną nagrodę w tym samym roku za swój serial „House of Cards”. W 2015 roku Amazon wszedł na arenę, zdobywając trzy nominacje i dwie nagrody. Hulu miał bardziej sporadyczne występy podczas gali wręczania Globów, choć w ubiegłym roku udało mu się wygrać dwie z trzech nominacji do serialu „Opowieści podręcznej”.

Poznaliśmy już wszystkie nominacje do 76. Złotych Globów, których gala wręczenia odbędzie się w 2019 r. Netflix zgarnął 13 nominacji, HBO i Amazon Prime Video po 9 nominacji (Homecoming, The Marvelous Mrs. Maisel oraz A Very English Scandal), hulu 2 nominacje.

Przeczytaj także: Netflix zdobył 23 nagrody Emmy 2018

Wśród nominowanych seriali serwisów streamingowych znalazły się między innymi:

Nominacje do 76. Złotych Globów (2019) dla serwisów streamingowych

źródła: Statista – Streaming Services Rack Up Nominations at Golden Globes, Golden Globes – Nominations Announced for the 76th Golden Globes