„Roma” Cuaróna najlepszym filmem Netflixa według krytyków

Film oryginalny Netflixa pt. „Roma”, w reżyserii Cuaróna, jest uznawany przez krytyków za najlepszy film wszech czasów tej platformy streamingowej.

ROMA - film oryginalny Netflix (Alfonso Cuarón, 2018)

„Roma” miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecji w tym tygodniu i zdobył owacje na stojąco. W rankingu krytyków filmowych (którzy widzieli film w Wenecji) na Rotten Tomatoes otrzymał notę 93%. Ten wynik plasuje tytuł na 2. miejscu najlepszych filmów wszech czasów platformy Netflix, zaraz po „Mudbound” z 2017 roku.

Jest to opowieść o pełnym dramatycznych wydarzeń roku z życia średniozamożnej rodziny z miasta Meksyk na początku lat 70. XX w. Film zadebiutuje na Netfliksie jeszcze w tym roku.

„Roma” to najnowszy film Alfonsa Cuaróna, zdobywcy Oscara w 2013 roku za „Gravity”. Z 15 recenzjami krytyków filmowych, którzy widzieli to w Wenecji, „Roma” ma obecnie 93% „świeżego” rankingu na agregatorze recenzji Rotten Tomatoes. Wynik plasuje go za „Mudbound” z 2017 r., Jako drugi najwyższy oceniany film wszechczasów w serwisie Netflix.

Zobacz także: TOP 24 najlepszych seriali wszech czasów Netflixa

Cuarón czerpał z własnego dzieciństwa, aby stworzyć żywy i emocjonalny portret domowych konfliktów i społecznej hierarchii wśród politycznych zawirowań lat 70. W głośnej recenzji dla The Hollywood Reporter, krytyk Tom McCarthy nazwał film „wciągającą kąpielą w niektórych z najpiękniejszych czarno-białych obrazach, jakie kiedykolwiek widziałeś” i nazwał pracę Cuaróna „dziełem wielkiego filmowca, który przejawia absolutną kontrolę i zaufanie do tego, co robi”.

Obejrzyj zwiastun filmu:

Cuarón powiedział w wywiadzie dla Variety w tym tygodniu, że opracował „bardzo harmonijny” model dystrybucji z Netflixem, który pozwolił filmowi zadebiutować na platformie streamingowej i jednoczesnie w kinach, jeszcze w tym roku.

https://youtu.be/6BS27ngZtxg

Poprzednie oryginalne filmy Netfliksa, takie jak „Roma”, które miały potencjał i szansę na Oscara, w tym „Mudbound” (który zdobył 4 nominacje do Oscara w tym roku), były wyświetlane w wybranych kinach, aby spełnić wymagania Akademii związane z wyświetlaniem nominowanych filmów przynajmniej przez tydzień w komercyjnym kinie.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródła: Business Insider, IMDb, Netflix