W Play można już doliczyć do rachunku zakupy z App Store’a

Forma płatności „Zapłać z Play” umożliwia teraz doliczanie do rachunku płatności ze sklepów App Store i iTunes Apple’a oraz za subskrypcję Apple Music.

„Zapłać z Play” w sklepie App Store, iTunes i Apple Music

W mikołajki, operator komórkowy PLAY umożliwił swoim abonentom dodawanie płatności do rachunku za telefon (tzw. carrier billing) za zakupy w App Store, Apple Music oraz sklepie iTunes.

Jednocześnie abonenci sieci Play jako pierwsi w Polsce mogą skorzystać z doliczenia płatności za zakupy w sklepie App Store, Apple Music czy iTunes do rachunku za bonament telefoniczny.

Płatności za zakupy musza być realizowane z urządzeń firmy Apple (na których jesteśmy zalogowani tym samym Apple ID, z którym powiązana jest usługa Zapłać z Play) za pomocą usługi carrier billing, która jest pewną, bezpieczną oraz uniwersalną metodą płatności.

Przeczytaj także: Wymiana na kartę eSIM w Orange już niedługo?

Jak skonfigurować usługę Zapłać z Play w sklepie App Store?

Aby ustawić Zapłać z Play jako metodę płatności w sklepie App Store na iPhonie, wejdź do aplikacji App Store i wybierz Telefon komórkowy a następnie Gotowe lub postępuj według poniższej instrukcji:

  • Krok 1. Wejdź do aplikacji sklepu App Store na swoim telefonie.
  • Krok 2. Wybierz ikonkę profilu w prawym górnym rogu ekranu.
  • Krok 3. Zeskanuj swoje Touch ID lub wpisz hasło do Apple ID.
  • Krok 4. Następnie wejdź w Informacje o płatności.
  • Krok 5. Wybierz Telefon komórkowy i kliknij Dalej. Otrzymasz kod SMS do potwierdzenia.

Jak działa realizowanie płatności za pomocą usługi „carrier billing”?

Usługę carrier billing można aktywować w kilku prostych krokach. Klienci PLAY posiadający nowe lub obecne Apple ID wybierają carrier billing jako metodę płatności w swoich ustawieniach konta na App Storze, Apple Music oraz iTunes ze swojego iPhone’a, iPada, odtwarzacza iPod touch oraz z komputera Mac lub na iTunes ze swojego komputera stacjonarnego.

Po wybraniu usługi carrier billing wszystkie przyszłe zakupy realizowane przy użyciu Apple ID będą automatycznie dodawane do miesięcznego rachunku za telefon. Dzięki temu abonenci nie muszą podawać danych karty kredytowej do swojego konta Apple ID.

Usługa „Zapłać z Play” to doskonała alternatywa dla płatności kartą kredytową czy przelewu internetowego przy zakupach online.

Korzyści usługi „Zapłać z Play”

Nowa opcja płatności będzie skonfigurowana automatycznie i od razu pozwoli na proste zakupy realizowane jednym stuknięciem ze wszystkich urządzeń Apple’a, w tym Apple TV oraz Apple Watch. Obejmuje to zakupy aplikacji, muzyki, filmów, programów telewizyjnych, subskrypcji Apple Music oraz usługi przechowywania iCloud. Żadne informacje osobiste nie będą udostępniane stronom trzecim, co zapewnia prostotę oraz bezpieczeństwo w zakresie uruchomienia usługi ‘carrier billing’ oraz korzystania z niej.

Opis usługi, znajdziesz na stronie internetowej operatora a także na stronach pomocy firmy Apple.

źródło: Blog Play