„Trasa Świętego Mikołaja” od Google’a z nowościami w 2018 roku

Jeśli nie możesz doczekać się wizyty Świętego Mikołaja, to dzięki serwisowi Trasa Świętego Mikołaja możesz spędzić ten czas na grach i rozrywce przygotowanej przez Google’a.

Trasa Świętego Mikołaja 2018 (Google Santa Tracker) PL

W Wiosce Świętego Mikołaja już od piętnastu lat z okazji świąt dzieje się wiele wesołych, interaktywnych i poszerzających wiedzę rzeczy. Pod czujnym okiem Pani Mikołajowej elfy nadały wiosce odświeżony, stylowy wygląd i dołożyły zupełnie nowe treści. A dzięki nowemu systemowi ogrzewania wykorzystującemu gorące kakao, wioska nie musi już rozmrażać się przez cały grudzień – wszystkie 24 ćwiczenia będą dostępne od 4 grudnia. Teraz elfy mają więcej czasu na zabawę w Wiosce i odkrywanie jej – a Ty razem z nimi!

W wiosce możesz trenować podstawowe umiejętności związane z kodowaniem, tworzyć oryginalne dzieła sztuki, poszerzać wiedzę z zakresu geografii, a także dowiedzieć się więcej o organizacjach charytatywnych takich jak Khan Academy i Code.org.

Nauczyciele mogą pobrać plany lekcji, do których dołączono przewodniki wideo. Ułatwią one przekazanie uczniom podstawowych umiejętności z zakresu kodowania, połączonych z wiedzą o świątecznych tradycjach. Dostępne języki: angielski, hiszpański, francuski, japoński i koreański.

Sprawdź także: Aplikacja mobilna „Trasa Świętego Mikołaja” na 2017 r.

Co nowego w tym roku w Trasie Świętego Mikołaja ??? od Google’a?

  • Stwórz elfa: stwórz własnego elfa od stóp do głów i zadbaj, aby wyglądał elfiastycznie podczas wszystkich wieczorków towarzyskich organizowanych na biegunie.
  • Nowy sposób śledzenia Świętego Mikołaja:  będziesz także mógł zobaczyć aktualną lokalizację Świętego Mikołaja w Mapach Google’a – wystarczy dotknąć przycisku w Menu hamburgerowym, a następnie Udostępnianie lokalizacji, aby zobaczyć dokładnie, gdzie Święty jest w trakcie swojej podróży. Możesz również przejść na stronę g.co/findsanta.
  • Więcej radości na Święta: jeśli masz ochotę na świąteczną radość, obejrzyj naklejki świąteczne Gboard dostępne na Androida, iOS i aplikację na Androida (link na dole wpisu) i ciesz się przyjemnością literacką, prosząc Asystenta Google’a o Opowiedz mi historię świąteczną  i Gdzie jest Święty Mikołaj?

Przygody z edukacją

Poszerzono zawartość strony z materiałami edukacyjnymi o przewodniki wideo dla nauczycieli. Są one uzupełnieniem planów lekcji dostępnych w pięciu językach. Wszystkie Twoje ulubione gry są na miejscu i nadal wprowadzają podstawowe założenia kodowania do globalnych tradycji związanych ze Świętami.

Trasa Świętego Mikołaja w Google zachęca do nauki połączonej z zabawą podczas Świąt. Aby dowiedzieć się więcej, przejrzyj gry edukacyjne.

Wszystkie atrakcje znajdziesz na stronie Trasa Świętego Mikołaja od Google’a: ??santatracker.google.com??.

Funkcja Śledź Świętego Mikołaja (oryg. Google Santa Tracker) będzie dostępna dopiero 24 grudnia, Święty Mikołaj będzie dostępny z usługi udostępniania lokalizacji w Mapach Google. W aplikacji na Androida lub iOS-a będzie można śledzić  aktualną pozycję Świętego Mikołaja, w tym jego aktualny status. Istnieje również skrót do otwierania aplikacji Santa Tracker w aplikacji Mapy Google.

Jedną z nowych gier w tym roku jest Elf Maker, który pozwala użytkownikom „dostosowywać elfa od stóp do głów”. Podobniem jak w aplikacji Androidify, opcje obejmują strój, akcesoria, fryzurę i zarost na twarzy.

Pobierz aplikację mobilną „Trasa Świętego Mikołaja” na Androida:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google