Wymiana na kartę eSIM w Orange już niedługo?

Do sieci trafił już regulamin promocji związany z wymianą klasycznych kart SIM na eSIM w sieci Orange – sprawdź, kto i za ile będzie mógł wymienić kartę na eSIM?

Karty eSIM w Orange Polska jeszcze w 2018 r.

Tegoroczne modele iPhone’ów (iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR) posiadają funkcję Dual SIM czyli możliwość korzystania z dwóch kart jednocześnie: wirtualnych kart SIM (tzw. eSIM) oraz dodatkowo z fizycznej plastikowej karty SIM.

Zaraz po premierze najnowszych smartfonów Apple’a, rzecznik prasowy Orange Polska Wojtek Jabczyński poinformował, że abonenci sieci Orange Polska będą mogli skorzystać z opcji kart eSIM jeszcze przed końcem tego roku.

Wygląda na to, że operator dotrzyma słowa, bo regulamin promocji „Wymiana na kartę eSIM” (PDF, 62 KB) w sieci Orange pojawił się już na stronie operatora i obowiązuje od 20 listopada 2018 r. do odwołania.

Z promocji mogą skorzystać abonenci Orange, którzy posiadają aktywną kartę SIM oraz urządzeniem obsługującą karty eSIM, czyli obecnie iPhone’y XS i XR oraz możliwe, że smartwatche Samsung Galaxy Watch 4G oraz Apple Watch, które wspierają obsługę eSIM (choć tych ostatnich nie ma obecnie w ofercie operatora).

Na razie oprócz regulaminu i zaślepki na stronie o eSIM w Orange niewiele wiadomo, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż operator udostępni konkretne informacje o starcie tej usługi. Samo udostępnienie regulaminu jeszcze nie jest równoznaczne z tym, że można karty SIM wymieniać na eSIM. Więcej informacji będzie dostępnych na oficjalnej stronie usługi eSIM u pomarańczowego operatora.

Zrzut ekranu ze strony eSIM w Orange
Zrzut ekranu ze strony eSIM w Orange

Czym jest karta eSIM według Orange?

Karta eSIM (zwana też profilem eSIM), to wirtualna (elektroniczna) karta SIM, która nie ma postaci fizycznej i jest pobierana przez internet na urządzenie z funkcją eSIM, takie jak np. smartfon. Po pobraniu karty eSIM, urządzenie eSIM umożliwia realizowanie usług telekomunikacyjnych (takich jak np. rozmowy, wiadomości, transmisja danych komórkowych) tak, jakby była w nim zwykłakarta SIM, zgodnie z umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych zawartą przez Państwa. Oprogramowanie karty eSIM jest zapisywane na bezpiecznym chipie wbudowanym w urządzenie eSIM. Przy zmianie urządzenia eSIM na nowe urządzenie eSIM, zapisaną w nim kartę eSIM należy wymienić (zdeaktywować kartę eSIM w starym urządzeniu i aktywować nową kartę eSIM na nowym urządzeniu).

Na czym polega promocja wymiany karty na eSIM w Orange?

Promocja polega na umożliwieniu wymiany karty (zwykłej, fizycznej karty SIM lub eSIM) na kartę eSIM na warunkach promocyjnych. Należy jednak spełnić łącznie poniższe warunki:

  • korzystać z aktywnej zwykłej karty SIM lub eSIM wraz numerem telefonu w sieci mobilnej Orange, w ramach jednej z ofert na kartę lub na abonament, dla których jest dostępna wymiana karty na kartę eSIM,
  • posiadać urządzenie z funkcją eSIM,
  • wymienić posiadaną do numeru telefonu kartę główną (SIM lub eSIM) na kartę eSIM, w tym w przypadku zmiany urządzenia eSIM na nowe. Karta główna to podstawowa, aktywna karta SIM lub eSIM przypisana do numeru telefonu.

W ramach Promocji otrzymamy, naliczony automatycznie rabat:

  • 100 % rabatu na pierwsze 5 wymian posiadanej karty (SIM lub eSIM) na kartę eSIM w jednym okresie rozliczeniowym w przypadku ofert na abonament,
  • 100 % rabatu na pierwsze 5 wymian karty (SIM lub eSIM) na kartę eSIM w miesiącu kalendarzowym w przypadku ofert na kartę.

Każda kolejna wymiana posiadanej karty (SIM lub eSIM) na kartę eSIM, ponad limity określone w powyżej jest płatna w wysokości 25,00 zł z VAT (20,33 zł netto).

źródło: Orange Polska