„Dzień” – trzymający w napięciu belgijski serial kryminalny

Narracja serialu „Dzień” (oryg. „De Dag”) została skonstruowana w nietypowy sposób, ponieważ jest opowiadana z perspektywy różnych bohaterów.

Belgijski serial pt. „Dzień”

Niezwykle wciągający i trzymający w napięciu belgijski serial kryminalny zatytułowany Dzień (oryg. De Dag) po raz pierwszy w historii kanału Ale kino+ został udostępniony widzom w całości w dniu premiery. Serial można oglądać na żądanie na platformie nc+ GO i nc+ GO TV.

Belgijska prasa nazwała tę produkcję „kryminalnym serialem roku, który trzeba zobaczyć”. Twórcy w nieoczywisty sposób zbudowali fabułę. Historia przedstawiona jest z wielu perspektyw, przez co sympatia widzów w stosunku do bohaterów zmienia się z odcinka na odcinek.

W rolach głównych znalazły się najpopularniejsze nazwiska belgijskiego kina: Jeroen Perceval („Głowa byka”, „Borgman”, „Ardeny”), Lynn Van Royen („Boso, ale na rowerze”), Geert Van Rampelberg („W kręgu miłości”).

Serial może być porównywany do hiszpańskiego „Domu z papieru”, jednak utrzymany jest w mrocznym klimacie, a widz prowadzony jest przez 12-odcinkową historię na kilka różnych sposób, przez co odczucia i emocje towarzyszące oglądaniu zmieniają się za każdym razem.

O czym jest serial „Dzień”?

Przeciętny zimowy dzień w małym flamandzkim miasteczku. Spokój przerywa szokujące przestępstwo. Na bank napadają rabusie, a pracownicy placówki stają się ich zakładnikami. Rozpoczyna się gra z czasem opowiedziana w wyjątkowy sposób.

Każdy odcinek naprzemiennie koncentruje się na działaniach policji i jest opowiadany ze strony negocjatorów. Serial oddaje poczucie strachu towarzyszące bohaterom znajdującym się w banku, ukazując optykę ofiar. Rozpoczyna się intensywna walka z czasem.

Zobacz oficjalny zwiastun serialu:

Oglądaj serial online na platformie streamingowej nc+ GO.

źródło: Ale kino+

Ocena serialu: 4/5