Niantic pracuje nad nową grą turystyczną opartą na GPS i AR

Twórcy gry „Pokémon Go” ze studia Niantic współpracują z United Nations World Tourism Organization nad nowym projektem turystycznym.

UNWTO i Niantic (logo)

Pionierska gra mobilna „Ingress” z 2013 roku opierała się na danych GPS, rozszerzonej rzeczywistości AR oraz mapach – ta gra stanowiła podwalinę pod sukces popularnej gry Pokémon Go. Firma Niantic wyda także w przyszłym roku kolejną mobilną grę opartą na lokalizacji inspirowaną przygodami Harrego Pottera.

Teraz Niantic chce skoncentrować się na grze z obszaru turystyki. We współpracy ze Światową Organizacją Turystyki (UNWTO), w ramach programu Travel.Enjoy.Respect, firma produkująca gry stworzy nowe doświadczenia, które zachęcą graczy do odkrywania historii ich własnych dzielnic i dalszych obszarów na całym świecie.

Dzięki stałemu zaangażowaniu w promowanie zrównoważonej i odpowiedzialnej turystyki, firma Niantic, która niedawno stała się członkiem stowarzyszonym w UNWTO, stała się naturalnym partnerem do stworzenia idealnej gry mobilnej, która nie tylko zmotywuje graczy do odkrywania nowych miejsc, ale także pozwoli docenić im kulturę i piękno otaczającego ich świata.

Zobacz także: „Ingress Prime” otrzymuje dzisiaj swoje drugie życie!

Projekt jest w bardzo wczesnej fazie koncepcyjnej. Nie jest jasne, jak ta gra będzie wyglądać, ani jaki rodzaj rozgrywki będzie tam prowadzony. Nie ma wątpliwości, że jeśli jakakolwiek firma ma zamiar wygonić ludzi na zewnątrz do odkrywania świata, to Niantic jest do tego najlepiej przygotowany.

Pytanie brzmi jednak, jak udany będzie to projekt bez wsparcia wielkiej marki. Pokémon i Harry Potter nie potrzebują dużej promocji. Ingress nie przyjął się dobrze, a UNWTO również nie jest polarną marką, więc sukces appki zależeć będzie od marketingu i innowacyjnych rozwiązań, które przyciągną graczy.

źródło: Engadget via Niantic Press Release