„Galaxy Trucker” w mobilnej wersji smakuje równie dobrze!

Mobilna wersja „Galaxy Trucker” („Cieżarówką przez Galaktykę”) opiera się na wielokrotnie nagradzanej grze planszowej o tej samej nazwie autorstwa Vlaady Chvátila.

Gra mobilne „Galaxy Trucker”

„Galaxy Trucker” to wielokrotnie nagradzana gra planszowa autorstwa Vlaady Chvátila z 2007 roku, która w 2014 roku trafiła także na urządzenia mobilne z systemami iOS oraz Android. Jest to wierne przeniesienie planszówki znanej polskim graczom pod tytułem „Cieżarówką przez Galaktykę” i tak samo jak w wersji analogowej budujemy statki kosmiczne, unikamy meteorów, walczymy z piratami i staramy się zostać najbogatszym pilotem w kosmosie.

Mobilna wersja jest dużo tańsza niż wersja klasyczna, w dodatku możemy grac z komputerem w grze jednoosobowej lub online  w trybie multiplayer. Wszystkie zasady sa świetnie wytłumaczone w szybkim samouczku, a podczas rozgrywki i podliczaniu punktów wszystko dzieje się automatycznie – nie ma szansy pomylić się przy podliczaniu punktów!

W grze gracze budują statki kosmiczne ze starych rur kanalizacyjnych, unikają meteorów i walczą ze złymi facetami, aby na koniec gry zostać kierowcą ciężarówki z największą liczbą kosmicznych kredytów.

Sprawdź również: Planszowa wersja gry mobilnej „Jetpack Joyride” od 10 lipca!

W wersji mobilnej można grać z maksymalnie trzema innymi graczami, zarówno online, jak i na jednym urządzeniu. Turystyczny system budowlany zaprojektowany specjalnie dla tej aplikacji umożliwia grę typu „odtwórz i zagra” lub asynchroniczną grę online, zarówno w czasie rzeczywistym, jak i turowym trybie wieloosobowym. Intrygujący tryb kariery w kampanii z wieloma interesującymi wyzwaniami i 80 osiągnięciami zapewni dużo godzin rozgrywki także dla graczy w trybie jednoosobowym.

Pojedynczy gracz może zmierzyć się botami AI, a także zagrać specjalny tryb kampanii, dzięki któremu nowi gracze mogą nauczyć się zasad, a starzy wyjadacze stawią czoła nowym wyzwaniom. Nieliniowa fabuła zapewni wiele godzin lotów, podczas których poznasz plejadę barwnych postaci i zwiedzisz Galaktykę wzdłuż i wszerz.

Zrzuty ekranu z gry mobilnej „Galaxy Trucker”
Zrzuty ekranu z gry mobilnej „Galaxy Trucker”

Jak przebiega przykładowa rozgrywka w „Galaxy Trucker” na smartfonie?

W Galaxy Trucker gracze wybierają losowo części statków kosmicznych, z których muszą zmontować działający gwiezdny frachtowiec – w czasie rzeczywistym. Wszyscy wyciągają części z tego samego stosu, a ten kto pierwszy skończy budowę otrzymuje premię! Gdy statki zostaną ukończone, gracze wyruszają w kosmos, aby poradzić sobie z losowymi wydarzeniami, które mogą wysadzić części  statku lub zapewnić dodatkową premię, (jeśli) dotrzemy do miejsca przeznaczenia.

W grze zachowano doskonałą równowagę pomiędzy strategicznym planowaniem i absolutnym chaosem panującym w kosmosie. Fanów nie zawiedzie jakość wykonania i odwzorowano te same zabawne karty i grafiki co w wersji planszowej. Grę pokochają nie tylko Ci, którzy znają Galaxy Truckera, ale także nowe pokolenie, które nie miało do czynienia z tym tytułem.

Choć gra ma już 4 lata to wciąż jest aktualizowana (ostatnia aktualizacja w kwietniu 2018 r.), a w 2016 roku pojawił się płatny dodatek Alien Technologies zawierający dodatkowe opcje i przygody. Jest to rozbudowany pakiet gier online dla wielu graczy, który obsługuje asynchroniczne i synchroniczne mecze z wieloma przełącznikami, takimi jak limity czasu szachów i wybór kafelków. Całość jest przesiąknięta cudownym poczuciem humoru.

Najważniejsze cechy gry mobilnej „Galaxy Trucker”

W mobilnej wersji gry „Ciężarówką przez Galaktykę” znajdziesz:

 • epicką kosmiczną kampanię napisaną przez Vlaadę,
 • szybkie pojedynki online,
 • rozgrywkę online w trybach czasu rzeczywistego i asynchronicznym,
 • grę wieloosobową na jednym tablecie za sprawą trybu „podaj i graj”,
 • 12 botów AI do rozgrywek dla pojedynczego gracza,
 • budowę w trybie czasu rzeczywistego lub trybie turowym,
 • autopilota pozwalającego na szybsze loty,
 • 81 osiągnięć,
 • żadnych mikropłatności.

Dodatkowo płatne (ok. 23,99 zł, z okazji Black Friday cena dodatku jest prawie o połowę niższa i wynosi 13,99 zł) rozszerzenie Alien Technologies zawiera:

 • 42 wyzwania dla pojedynczego gracza,
 • 15 nowych rodzajów elementów statku, w tym kosmiczna katapulta!
 • nieograniczona różnorodność nowych projektów statków,
 • nowe karty przygód,
 • nowych obcych członków załogi z różnymi specjalizacjami,
 • mnóstwo dialogów,
 • misje multiplayer specjalnie zaprojektowane do tego rozszerzenia.

Gra Galaxy Trucker w wersji podstawowej kosztuje 23,99 zł na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) oraz 21,99 zł na urządzenia z Androidem. Gra nie jest w wersji uniwersalnej, oznacza to, że na kupując wersję na iPada nie zagramy na iPhonie – na smartfona i na iPada kupimy wersję Galaxy Trucker Pocket (poniżej link do wersji na iPhone’a).

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play