„Ingress Prime” otrzymuje dzisiaj swoje drugie życie!

W sklepach z aplikacjami na Androida i iOS-a pojawiła się oficjalna wersja odświeżonej gry „Ingress Prime” od Niantic – twórców popularnej gry AR „Pokémon GO”.

„Ingress Prime” (2018) dostępna na iOS i Android

Podczas gdy Pokémon GO zyskał światową popularność dzięki powiązaniom z popularną serią o Pokémonach, twórcy kryjący się za tym tytułem, czyli Niantic, najpierw wydali w 2013 roku inną grę wykorzystującą rozszerzoną rzeczywistość pt. „Ingress”, która zdołała zyskać swoją grupę fanów.

Gra mobilna Ingress jest dostępna na urządzenia z systemami iOS i Androidem od 5 lat i zawiera różne funkcje rozszerzonej rzeczywistości, próbując uchwycić konkretne rzeczywiste lokalizacje w świecie cyfrowym. Istnieje wiele podobieństw między Ingress i Pokémon GO, a trend ten trwa nadal, ponieważ Niantic przynosi to, czego nauczył się z tego innego super popularnego tytułu i tchnie nowe życie w swoją serię pod nową nazwą Ingress Prime.

Ingress Prime to bezpłatna aktualizacja istniejącego tytułu w wersji 2.x. Osoby, które mają zainstalowaną grę otrzymują nowy tytuł jako bezpłatną aktualizację, a nowi użytkownicy mogą za darmo pobrać grę ze sklepu App Store lub Google Play (linki na dole tego wpisu).

Jeśli chodzi o to, co nowego, to jest tego sporo. Niantic przebudował całkowicie interfejs użytkownika, aby był bardziej przejrzysty i łatwiejszy w użyciu. Obejmuje to ulepszone animacje i położono większy nacisk na ruchy jednym palcem.

Ingress Prime (Niantic 2018 update) - screen z aplikacji
Ingress Prime – screeny z aplikacji

Firma wprowadziła także bardziej rozbudowaną fabułę, która jest kontynuacją tego, co było wcześniej. Oznacza to, że jeśli grasz w Ingress, twoje postępy powinny zostać przeniesione w aktualizacji Ingress Prime.

Niantic zbudowało także nową grę na platformie Real World, na której działa Pokémon GO. To powinno sprawić, że doświadczenie będzie jeszcze bardziej płynne i stabilne, a jednocześnie poprawi funkcje AR zapakowane w grę.

Innym elementem, który Niantic wnosi do Ingress Prime, są globalne wydarzenia, które nazywane są „Recursion Prime” i będą się odbywały w miastach na całym świecie, w tym w Austin, Teksasie, Hongkongu i Barcelonie.

Aktualizacja Ingress Prime to dopiero początek dla graczy Ingress, ponieważ Niantic planuje przyszłe aktualizacje i nowe dodatki!

Czy kiedykolwiek grałeś już w Ingress? Jeśli nie, wypróbujesz ją teraz? Kliknij na poniższe przyciski, aby pobrać grę na swoje urządzenie:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Więcej o grze dowiesz się na oficjalnej stronie internetowej tytułu: ingress.com.

źródło: Niantic via iPhone Hacks