Aktualizacja watchOS 5.1.1 z poprawkami problemów z Apple Watcha

Apple wydało uaktualnienie systemu watchOS 5.1.1, który naprawia problemy związane działaniem niektórych Apple Watchów.

watchOS 5.1.1 update

W zeszłym tygodniu firma Apple wydała uaktualnienie systemu watchOS 5.1, które powodowało, że niektóre smartwatche Apple Watch zamieniały się w bezużyteczną bransoletkę. W związku z tym firma wycofała to uaktualnienie, aby zapobiec ewentualnym problemom.

Dzisiejsza aktualizacja systemu watchOS 5.1.1 zawiera te same nowe funkcje co system watchOS 5.1 z dodatkową poprawką eliminującą poprzedni błąd.

Jeśli chodzi o to, co nowego w watchOS 5.1.1, to jest tego sporo. Nowe oprogramowanie obejmuje obsługuje 70 nowych emoji, w tym twarzy z kręconymi włosami, rudymi włosami i wieloma innymi opcjami. Nowe oprogramowanie zawiera także opcję posiadania tarczy zegarka w jednym kolorze, np. czerwonym, niebieskim lub zielonym. watchOS 5.1.1 zapewnia także wsparcie dla Group FaceTime, ale tylko w wersji audio. Oznacza to, że możesz dołączyć do rozmowy grupowej w FaceTime’ie, w której mogą wziąć udział maksymalnie 32 osoby.

Warto zauważyć, że osoby, których dotyczył błąd aktualizacji systemu watchOS 5.1, powinny skontaktować się bezpośrednio z Apple’em, aby wymienić zegarek na nowy. Nie ma bowiem możliwości podłączenia zegarka do komputera, aby zrobić reinstalację systemu.

Lista nowości systemu watchOS 5.1.1
Lista nowości systemu watchOS 5.1.1

WatchOS 5.1.1 jest już dostępny do bezpłatnego pobrania za pośrednictwem aplikacji na iPhone’ie. Apple Watch musi być podłączony do ładowarki i mieć naładowaną baterię w co najmniej 50%. Podczas aktualizacji nie należy zdejmować zegarka z ładowarki i uruchamiać go ponownie.

źródło: Apple