Aktualizacja watchOS 5.1 blokuje niektóre Apple Watche

Niektórzy użytkownicy smartwatchów Apple Watch doświadczają nieprzyjemnego problemu po aktualizacji do watchOS 5.1 – zegarki przestają działać…

watchOS 5.1 ucegla niektóre modele zegarków Apple Watch

Aktualizacja: Apple wycofało aktualizację systemu watchOS 5.1 pomimo, że problem nie dotyczy wszystkich użytkowników – możemy spodziewać się poprawionej wersji jeszcze w tym tygodniu.

Firma Apple oficjalnie wydała najnowszą aktualizację oprogramowania watchOS 5.1 dla swojej linii zegarków Apple Watch, ale wygląda na to, że oprogramowanie powoduje niemałe problemy.

Obecnie  użytkownicy zgłaszają w mediach społecznościowych problemy aktualizacją watchOS 5.1, która została wydana kilka godzin temu. Instalacja tej wersji oprogramowania powoduje, że niektóre urządzenia Apple Watch są blokowane. Osoby, które doświadczyły problemu informują, że proces aktualizacji się nie ukończył, a na ekranie ekranie zegarka pojawiało się wciąż logo Apple. Według osób, które mają ten problem, ponowne uruchomienie zegarka Apple Watch lub iPhone’a połączonego z urządzeniem nie rozwiązuje problemu.

Niektórzy właściciele Apple Watchów czekają, aż problem sam się rozwiąże, ale obecnie nic nie pomaga. Apple poinstruowało niektórych użytkowników, że aktualizacja oprogramowania może zająć dużo czasu, aby została zainicjowana i zakończona.

W tej chwili problem nie został oficjalnie potwierdzony, ale wygląda na to, że większość osób dotkniętych problemem używa zegarka Apple Watch Series 4. W momencie publikacji firma Apple nie wydała jeszcze aktualizacji oprogramowania.

watchOS 5.1

Jeśli jednak ten problem będzie powszechny możliwe, że Apple zdecyduje się wydać poprawkę dla tego samego oprogramowania raz jeszcze w późniejszym terminie. Tym, którzy doświadczyli tego problemu, Apple ma wysyłać zastępcze urządzenie, aby wymieć „zaceglone” Apple Watche.

źródło: reddit via iPhone Hacks