„Ania nie Anna” – zapowiedź i data drugiego sezonu serialu!

Netflix ogłosił, że uwielbiany zarówno przez krytyków, jak i publiczność na całym świecie serial „Ania, nie Anna” na podstawie powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” powróci z 2. sezonem już 6 lipca 2018!

Drugi sezon serialu „Ania, nie Anna” (Netflix Original)

Drugi sezon serialu „Ania, nie Anna”, wyprodukowany przez Mirandę de Pencier (Northwood Entertainment), będzie trwał aż 10 godzin. Premiera nowych odcinków odbędzie się w tym samym czasie na całym świecie (poza Kanadą, gdzie drugi sezon będzie dostępny od 23 września na stacji CBC).

Kolejny sezon adaptacji ponadczasowej powieści „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery będzie dalej wytyczał nowe szlaki i z udziałem nowych bohaterów i wątków poruszy kwestie tożsamości, feminizmu, konfliktów, uprzedzeń i równouprawnienia kobiet. Wszystko to z perspektywy żywiołowej, chodzącej z głową w chmurach 14-letniej bohaterki.

W najnowszej ekranizacji tej ponadczasowej opowieści pojawią się ulubieńcy widzów: Amybeth McNulty (Ania Shirley), Geraldine James (Maryla Cuthbert), R.H. Thomson (Mateusz Cuthbert), Corrine Koslo (Małgorzata Linde), Dalila Bela (Diana Barry), Aymeric Jett Montaz (Jerry Baynard), Lucas Jade Zumann (Gilbert Blythe) oraz  Kyla Matthews (Ruby Gillis).

W tym sezonie poznamy też nowe, stworzone przez Moirę Walley-Beckett i jej zespół scenarzystek, postacie, w które wcielą się m.in. Dalmar Abuzeid (Sebastian Lacroix) oraz Cory Grüter-Andrew (Cole MacKenzie).

Twórczyni serialu, trzykrotnie nagrodzona Emmy, Moira Walley-Beckett (Breaking Bad, Pot i łzy) zgromadziła wyjątkowo utalentowany zespół scenarzystek, złożony z samych kobiet. Scenariusze odcinków drugiego sezonu zostały napisane przez Moirę Walley-Beckett, Jane Maggs (Bellevue, Cardinal), Shernold Edwards (Przystań, Jeździec Bez Głowy), Kathryn Borel (Rush, Amerykański Tata), Amandę Fahey (Szpital Nadziei, Mohawk Girls) i Naledi Jackson (21 Thunder, The Detail).

Zobacz oficjalną zapowiedź drugiego sezonu:

„Ania, nie Anna”  (oryg. Anne with an „E”) to serial oryginalny stacji CBC i serwisu Netflix, wyprodukowany przez  Northwood Entertainment i stworzony przez Moirę Walley-Beckett.

Producentami wykonawczymi serialu są Miranda de Pencier, Moira Walley-Beckett, Sally Catto, Elizabeth Bradley, Alex Sapot, Debra Hayward i Alison Owen. Funkcję producenta pełni John Calvert. Serial Ania, nie Anna jest oparty na powieści “Ania z Zielonego Wzgórza” autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Plakat serialu „Ania, nie Anna” (Netflix)
Plakat serialu „Ania, nie Anna” (Netflix Original) – Wracamy na Zielone Wzgórze

O Northwood Entertainment

Założona przez Mirandę de Pencier, Northwood Entertainment to niezależna wytwórnia filmowa i telewizyjna, której misją jest stworzenie ciągle rozwijającego się miejsca dla indywidualnych twórców, którzy chcą dotrzeć do szerokiej publiczności. W portfolio wytwórni de Pencier są m.in. Debiutanci, Między nami seksoholikami oraz nadchodząca produkcja  jej reżyserii: The Grizzlies. 

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: informacja prasowa