Aplikacja mobilna Google One jest już w sklepie Google Play

Użytkownicy urządzeń mobilnych z systemem Android mogą już pobrać Google One ze sklepu Google Play, ale aplikacja wciąż nie jest do końca aktywna…

Google One na Androida (w sklepie Google Play)

Na początku tego miesiąca firma Google ogłosiła, że uprości swoje plany subskrypcji przechowywania na Dysku Google w chmurze. Dostęp do nowej usługi początkowo będzie ograniczony funkcjonalnie i terytorialnie, ale gigant wkrótce rozszerzy pamięć i kontakt z ekspertami – wszystko w jednym pakiecie, który można dzielić z członkami grupy rodzinnej. 

Pomimo, że usługa w chmurze będzie uruchamiana stopniowo przez kilka miesięcy, aplikacja mobilna Google One jest już dostępna w Sklepie Play. Oznacza to, że mogą ją pobrać użytkownicy urządzeń z systemem Android (link do pobrania poniżej).

W opisie appki podano również, że Google One będzie dostępny tylko w ograniczonym zakresie. Jeśli masz płatny abonament na miejsce na Dysku Google’a, w najbliższych miesiącach automatycznie przejdziesz na Google One.

Informacje zamieszczone w sklepie Google Play wskazują, że wkrótce użytkownicy będą mogli korzystać z aplikacji, aby wykonać następujące czynności:

  • Zarządzanie planem przestrzeni dyskowej obejmującym Dysk Google, Gmaila oraz własne zdjęcia i filmy w Zdjęciach Google.
  • Kontaktowanie się z zespołem ekspertów za pomocą jednego dotknięcia. Jeśli potrzebujesz pomocy związanej z produktami i usługami Google, aplikacja znacznie to ułatwi.
  • Dostęp do korzyści dla użytkowników, takich jak środki w Google Play i specjalne ceny hotelowe.
  • Współdziele przestrzeni dyskowej w chmurze, w ramach posiadanego planu,  z maksymalnie 5 członkami rodziny, dając wszystkim więcej miejsca i dostęp do dodatkowych korzyści.

Zrzuty ekranu aplikacji mobilnej Google One na Androida

Jeśli chcesz zainstalować aplikację Google One tylko po to, aby była dostępna na urządzeniu, gdy usługa zostanie uruchomiona w Polsce, możesz pobrać ją ze Sklepu Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Co ciekawe, nazwa pakietu aplikacji Google One to com.google.android.apps.subscriptions.red. Możliwe, że Google użyje nazwy „red”, która była używana w usłudze YouTube, zanim została zmieniona usługę Music i Premium