YouTube Music to nowy muzyczny serwis streamingowy Google’a

Firma Google zapowiedziała na 22 maja 2018 roku uruchomienie nowej muzycznej usługi streamingowej YouTube Music – konkurencja dla Spotify i Apple Music coraz większa?

YouTube Music

Już od dłuższego czasu mówiło się o tym, że YouTube uruchomi własną muzyczną usługę streamingową ze względu na to, że praktycznie każdy korzysta z YouTube’a. Dzisiaj firma oficjalnie ogłosiła swoje plany wraz z datą uruchomienia YouTube Music zapowiedzianą na przyszły tydzień. Ale uwaga, na razie tylko w wybranych krajach!

We wtorek 22 maja YouTube oficjalnie uruchomi nową usługę strumieniowania muzyki YouTube Music, która będzie dostępna bezpłatnie, ale oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Zakładamy, że odtwarzanie w tle będzie jednym z nich oraz emisja reklam – podobnie jak w Spotify.

Płatna subskrypcja Premium będzie kosztować 9,99 USD miesięcznie, co pozwoli pozbyć się reklam i innych ograniczeń, ale wciąż cena jest dwukrotnie wyższa od opłat Spotify, więc zobaczymy, jakie inne korzyści Google zamierza wprowadzić w wyższej cenie. Niestety, nie ma oficjalnych danych ujawniających wielkość biblioteki muzycznej.

Przeczytaj także: Która muzyczna usługa streamingowa płaci artystom najwięcej?

W oficjalnym poście na blogu firma opisuje niektóre z unikalnych funkcji usługi, które będą dostępne poprzez osobne aplikacje mobilne na iOS-a i Androida oraz aplikacje na komputery. Wyszukiwanie zaawansowane pomoże znaleźć konkretną piosenkę, nawet jeśli nie znamy jej tytułu i wykonawcy, pojawi się także spersonalizowany ekran główny do odkrywania nowej muzyki, która dostosowuje się i zmienia dynamicznie na podstawie odtwarzanych utworów.

Zrzuty ekranu z nowej aplikacji mobilnej YouTube Music
Zrzuty ekranu z nowej aplikacji mobilnej YouTube Music

Jeśli ktoś już jest subskrybentem YouTube Red (wkrótce będzie przeniesiony na YouTube Premium) lub w przypadku Muzyki Google Play, otrzyma subskrypcję YouTube Music Premium bez dodatkowych opłat.

Cennik subskrypcji YouTube Music:

Cennik YouTube Music i YouTube Music Premium
Cennik YouTube Music i YouTube Music Premium

Usługa będzie dostępna na początku w  USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku i Korei Południowej, następnie zostanie rozszerzonana Austrię, Kanadę, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Irlandię, Włochy, Norwegię, Rosję, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię i Wielką Brytanię. Niestety na razie nie mamy informacji o tym, czy i kiedy usługa pojawi się w Polsce.

Więcej informacji o usłudze pojawi się wkrótce na stronie: music.youtube.com

źródło: YouTube Official Blog via GSMArena