Google One zastępuje płatny dysk Google Drive

Google ogłosiło oficjalnie nową płatną usługę Google One, od której oprócz miejsca w chmurze użytkownicy mogą oczekiwać pomocy ekspertów, kredyty w sklepie Google Play i wiele więcej.

Google One (animowane logo)

Google I/O już się skończyła, ale Google nie skończyło jeszcze ogłaszać kolejnych nowości. Dzisiaj gigant wyszukiwania zapowiedział, że uaktualnia plany taryfowe płatnego miejsca na Dysku Google (Drive) pod nazwą Google One (Google 1).

Podobnie jak w przypadku Dysku, Google One pozwoli użytkownikom kupować dodatkowe miejsce w chmurze, aby pomieścić wszystkie swoje pliki w Zdjęciach, Gmailu i na Dysku. Podstawowe funkcje usługi pozostają takie same, ale wraz z nowym logo pojawiło się kilka nowych ulepszeń.

Wszyscy użytkownicy Google One otrzymają 15 GB wolnego miejsca, tak jak obecnie, ale niektóre z płatnych poziomów taryfowych oferują dodatkowe możliwości i funkcje.

  • pojawia się zupełnie nowa opcja 200 GB, która kosztuje 2,99 USD miesięcznie
  • plan za 9,99 USD na miesiąc obejmuje teraz 2 TB zamiast 1 TB
  • każdy, kto wykupił 1TB miejsca na Dysk automatycznie dostanie 2 TB bez dodatkowych opłat.

Oprócz tych trzech zmian, pozostałe istniejące plany pozostają takie same. Wraz ze zmianą nazwy na Google One będziemy także mogli udostępniać swoją pamięć w chmurze członkom rodziny. Będziemy mogli również ​​zezwolić na dostęp do jednego planu na maksymalnie 5 kontach, a każdy członek będzie miał swoją prywatną sekcję pamięci, z której tylko on będzie mógł korzystać.

Przeczytaj także: Google Research zmieniło nazwę na Google AI

Obecny cennik miejsca na Dysku Google (maj 2018)
Obecny cennik miejsca na Dysku Google (stan na maj 2018)

Ponadto subskrybenci Google One zyskują szybki dostęp do pomocy ekspertów i dodatkowych korzyści dla klientów, takich jak kredyty w Google Play lub oferty dotyczące wybranych hoteli znalezionych w wyszukiwarce Google.

W najbliższych miesiącach Google One będzie dostępny dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a następnie usługa pojawi się w kolejnych krajach.

Usługa dostępna będzie pod adresem: one.google.com – możesz zostawić swój adres e-mail, aby zostać poinformowanym jak tylko Google uruchomi nowe plany.

źródło: Blog Google – One simple way to get more out of Google via Android Central