Sprawdź aktualny Open PageRank swojej strony WWW (maj 2018)

Open PageRank zaktualizował właśnie dane na temat wartości witryn internetowych – możesz sprawdzić, jakie są obecnie wartości PR dowolnych stron internetowych w Polsce na świecie.

Wartość PageRank (OPR) serwisu mobiRANK.pl (6/10 – dane za maj 2018 r.

O tym, że wskaźnik Google’a PR (PageRank) nie jest jawnie aktualizowany od paru lat doskonale wiedzą wszyscy webmasterzy i specjaliści od pozycjonowania (SEO). Jednak od lipca 2017 roku funkcjonuje opensource’owy odpowiednik tego parametru pod nazwą Open PageRank (OPR), który na podstawie kilku jawnych czynników określa wartość większości stron internetowych.

Wskaźnik ten może z powodzeniem posłużyć do określania wartościowych domen, na których warto się pojawić, jeśli chcemy zwiększyć swoją pozycję w wyszukiwarkach – w szczególności w Google’u. Witryny o wysokim OPR dbają z pewnością o to gdzie linkują i w jaki sposób, aby zawartość strony była bezpieczna i wartościowa dla użytkowników.

Open PageRank wyliczany jest przez firmę DomCop i aktualizowany średnio raz na kwartał. Do tej pory dokonano dwóch aktualizacji OPR, w oparciu o dane Open Source udostępniane przez Common Crawl i Common Search. Skala OPR jest identyczna jak w przypadku PR i określa wacrtoć i jakość witryny od 0 do 10.

Baza Open PageRank zawiera petabajty danych zgromadzonych z ostatnich 8 lat na temat około 3 mld stron internetowych. Twórcy zapowiadali dodanie opcji obliczania wartości dla podstron, nie tylko pojedynczych domen, ale póki co ta funkcja nie jest jeszcze dostępna.

W poniedziałek 14 maja 2018 roku pojawiła się kolejna aktualizacja danych Open PageRanku i zaszły w nim drobne zmiany. Poniżej pozwoliłem sobie zrobić porównanie OPR dla zestawu domen, które sprawdzałem w grudniu zeszłego roku. Cieszy mnie fakt, że mobiRANK.pl także powoli rośnie i ma wartość równą 6/10, co stawia nas na liście wśród bardzo silnych i wartościowych stron w Polsce i na świecie.

Przykładowe wartości PageRank (OPR) stron WWW za maj 2018 r.
Przykładowe wartości PageRank (OPR) stron WWW za maj 2018 r.

Aktualną wartość dla dowolnej domeny, która ma już jakąś historię w internecie, można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej OPR. Za jednym razem można sprawdzić aż 1000 domen, a otrzymane wyliczenia można wydrukować lub zapisać do pliku CSV lub PDF.

Wynik OPR dla apple.com (oznaczenia)
Wynik OPR dla apple.com (oznaczenia)

Tabela wynikowa zawiera 4 kolumny: nazwa domeny (Domain), wizualizacja PageRanku w postaci zielonego paska (PR Visual), zaokrąglona wartość PR (Value (rounded)) oraz rzeczywista wartość PR (Value). Optymalizujcie swoje strony internetowe i raz na kwartał sprawdzajcie, czy widać efekty w zwiększającym się OPR – warto!

źródło: DomCop (maj 2018)