Aktualizacja danych Open PageRank (grudzień 2017)

Bazujący na open source’owych danych Open PageRank został zaktualizowany dla wszystkich stron internetowych – sprawdź, czy wartość Twojej strony wzrosła?

Aktualizacja Open PageRank (29 grudnia 2017 r.)

W piątek 29 grudnia 2017 roku zostały zaktualizowane dane w bazie Open PageRank (OPR) określające wartość witryny internetowej. Każdy może sprawdzić w darmowej bazie zaktualizowaną wartość OPR dowolnej witryny internetowej.

Przypomnijmy, że inicjatywa przywrócenia PageRank została stworzona po to, aby zastąpić nieaktualizowany już od 2016 roku PageRank (PR) Google’a. Dzięki OPR można za jednym razem w łatwy sposób porównać wartości do 1000 stron internetowych. Wartości liczbowe określane są na podstawie ogólnodostępnych danych dostarczanych Common Crawl oraz Common Search.

Otwarta baza zawiera petabajty danych zebranych w ciągu ostatnich 7 lat. W lipcu 2017 r. w bazie znalazło się blisko 3 mld stron internetowych. Chociaż te liczby nie są tak duże, jak liczba stron indeksowanych przez któregoś z najlepszych dostawców backlinku, dane są dostępne dla każdego bezpłatnie.

Przeczytaj także: Znowu można sprawdzić PageRank stron internetowych

Twórcy zapowiadali, że będą aktualizować wartości OPR średnio raz na 3 miesiące i teraz przyszedł ten czas, żeby zobaczyć jak zmienił się ten jedyny ogólnodostępny wskaźnik wartości stron WWW.

Open PageRank przyjmuje wartość od 1 do 10 i przedstawiany jest w postaci liczby całkowitej. Oznacza to, że jeżeli uśredniona wartość witryny posiada wartość dziesiętną, to OPR zaokrąglany jest w górę lub w dół w zależności od wartości po przecinku.

Przykładowe dane Open PageRank (październik vs. grudzień 2017)
Przykładowe dane Open PageRank (październik vs. grudzień 2017)

Jak widać na powyższym wykresie, wartości PageRank wielu stron wzrosły (w tym dla mobiRANK.pl PR = 6/10).

Wartość Open PageRank swojej strony internetowej możesz sprawdzić pod tym adresem. Możesz wpisać kilka domen oddzielając je przecinkiem i wyeksportować wyniki do plik CSV,a aby za kilka miesięcy porównać jak zmieniły się wartości. Podczas jednego wyszukiwania można sprawdzić do 1000 domen.

Sprawdzając pojedynczą domenę wyświetlana jest poniższa plansza z wartością cząstkową i zaokrągloną PR oraz graficzne odwzorowanie wartości w postaci charakterystycznego zielonego paska (gdzie maksymalna wartość to 10).

Wynik PageRank da pojedynczej domeny
Wynik PageRank da pojedynczej domeny

jeśli wpiszemy więcej domen internetowych (po enterze, lub rozdzielone przecinkami) zostanie wyświetlona tabela z czterema kolumnami (nazwa domeny – Domain, wizualizacja PR w postaci zielonego paska – PR Visual, zaokrąglona wartość PR – Value (rounded), rzeczywista wartość PR – Value), które można sortować malejąco lub rosnąco.

Wyniki można skopiować, wydrukować, albo zapisać do pliku CSV lub PDF.

źródło: Open PageRank by DomCop