Komunikator AIM dzisiaj oficjalnie przestał istnieć

AOL Instant Messenger, czyli popularny komunikator internetowy AIM jest już oficjalnie martwy – to koniec pewnej ery internetu.

Koniec komunikatora internetowego AIM (15 grudnia 2017)

Każdy, kto dorastał w czasach, kiedy Internet przeżywał swoją młodość – czyli jeszcze przed erą smartfonów – prawdopodobnie korzystał z popularnego komunikatora internetowego AOL Instant Messenger lub w skrócie AIM. Komunikatory takie jak AIM lub Gadu-Gadu miały swój czas świetności, ale w dzisiejszych czasach nie ma już dla nich miejsca.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po dwudziestu latach istnienia, 15 grudnia 2017 roku AIM został oficjalnie przełączony do trybu offline, czyli nastąpiła jtzw. „cyfrowa śmierć” tego narzędzia.

AIM był częścią życia większości internautów. Dwadzieścia lat temu nie mieliśmy w kieszeniach urządzeń, za pomocą których moglibyśmy w każdej chwili wysłać nieograniczoną liczbę wiadomości. Wiadomości tekstowe były drogie, a dostęp do internetu był jeszcze droższy. AIM zapewniał sposób na pozostawanie w kontakcie z ludźmi poprzez wysyłanie wiadomości z komputera lub po prostu sprawdzanie ich będąc w podróży. Ech, doświadczenie sposobu komunikowania za pomocą AIM-a było czymś, czego możemy już nigdy nie zobaczyć.

Jeśli sprawdzisz dzisiaj witrynę komunikatora, to pojawia się jedynie przekierowanie do artykułu pomocy dotyczącej zamknięcia systemu. Próba połączenia z AIM-em spowoduje błąd. AIM podjął kilka prób przetrwania w ostatnich latach, ale niestety jest tak wiele innych platform komunikacyjnych, które są zdecydowanie lepsze.

Jeśli nie wysyłasz SMS-ów, prawdopodobnie korzystasz jednej z usługi komunikacyjnych takich firm jak Google lub Facebook. AOL ma po prostu czasy świetności za sobą… Więc, nie pozostało nic innego jak podziękować za komunikator AIM i niech Internet Cię zapamięta.

źródło:Android Police via AIM