Przyszłość według Elona Muska na infografice (2018-2060)

Zobacz przewidywania Elona Muska dotyczące losów ludzkości i świata technologii, które mogą wydarzyć się w ciagu najbliższych kilku dekad.

Przyszłość ludzkości do 2060 roku, według Elona Muska

Elon Musk może brzmieć jak Ray Bradbury lub George Orwell, kiedy mówi o podróżach kosmicznych i sztucznej inteligencji, ale jako założyciel Tesli, SpaceX (Space Exploration Technologies) i Solar City, jest wynalazcą, który rozumie przyszłość technologii lepiej niż ktokolwiek inny.

Z pewnością nie jest pisarzem wymyślającym futurystyczne pomysły w fikcyjnych dziełach literackich, aby uwieść naszą wyobraźnię. W ciagu najbliższych dwóch dekad, największy wpływ na nasze losy będzie miała szybko rozwijająca się technologia, która jeszcze dziś jawi nam się gdzieś na granicy utopii i dystopii.

Musk, który jest jednym z największych wizjonerów technologicznych naszych czasów, zapowiada, że w przyszłym roku jego firma SpaceX uruchomi rakiety wielokrotnego użytku, które mogą opuścić naszą planetę, zapuścić się w termosferę i bezpiecznie wylądować na Ziemi, co pozwoli na efektywną komercyjną podróż kosmiczną.

Jeśli z niepokojem obserwujesz eskalację Korei Północnej, to warto zauważyć, co Elon Musk napisał o sztucznej inteligencji (AI) na Twitterze: Jeśli nie przejmujesz się bezpieczeństwem AI, powinieneś. Niesie ona zdecydowanie większe ryzyko niż Korea Północna. Uważa on bowiem, że ​​sztuczna inteligencja stanowi poważne zagrożenie dla życia ludzi.

Jeśli Ziemianie przeżyją powstanie AI, przewiduje, że do 2040 roku maszyny będą działać na wyższym poziomie niż ludzie przy każdym możliwym do wyobrażenia zadaniu. Mówi też, że w 2040 r. ludzie będą stawiać pierwsze kroki na Marsie, budując pierwsze skolonizowane miasto, które rozwinie się do 2060 roku.

Jeśli chodzi o życie na Ziemi, to według Muska, w ciągu 10 lat na rynku pojawią się samochody elektryczne, a energia słoneczna będzie dominującym źródłem energii do 2033 roku.

Przeczytaj również: Elon Musk pokazał zdjęcie skafandra astronautów SpaceX

Musk jest wizjonerem, który twierdzi, że ma mentalność samuraja, który wolałby popełnić seppuku niż ponieść porażkę. Powiedział również, że nie ma dziewczyny, ponieważ nie chce poświęcać od 5 do 10 godzin tygodniowo na osobisty związek! Raz powiedział pracownikowi, który przegapił imprezę firmową, aby być świadkiem narodzin swojego dziecka, że jego nieobecność nie była usprawiedliwiona: Jestem bardzo rozczarowany. Musisz dowiedzieć się, gdzie są Twoje priorytety. Zmieniamy świat i zmieniamy historię, a ty się możesz z tym zgadzać lub nie.

Ten człowiek z pewnością jest zaangażowany w sprawę losów świata, ale czy jego przewidywania będą prawdziwe? Zobacz poniższą infografikę, na której umieszczono wszystkie najważniejsze przewidywania Elona na osi czasu:

Infografika: Przyszłość świata i technologii według Elona Muska
Infografika: Przyszłość świata i technologii według Elona Muska

Oto najważniejsze predykcje w kolejności chronologicznej:

  • 2018: pierwsze kosmiczne loty komercyjne w rakietach wielokrotnego użytku,
  • 2024: sztuczna inteligencja zacznie stanowić poważną konkurencję i zagrożenie dla rasy ludzkiej,
  • 2025: ludzie postawią stopę na Marsie, a Tesla będzie tyle samo warta co Apple,
  • 2027: ponad połowa nowych pojazdów będzie działała w oparciu o napęd elektryczny,
  • 2033: podstawowym źródłem zasilania będzie energia słoneczna,
  • 2037: samochody nie będą już potrzebowały kierownicy,
  • 2040: zaczniemy kolonizować Marsa, a sztuczna inteligencja (AI) przewyższy możliwościami ludzki mózg,
  • 2060: ponad milion ludzi zamieszka na Marsie.

Czy jeden z najwiekszych wizjonerów i przedsiębiorców zajmujących się rozwojem nowych technologii ma rację co do swoich przewidywań? Z pewnością wie co mówi, a daty mogą być bardzo zbliżone. No cóż, w ciągu 40 lat wydarzy się na pewno sporo z pewnością pojawią się technologie o których nam i Muskowi się jeszcze nie śniło.

źródło: Dailyinfographic via UK RS Online