Elon Musk pokazał zdjęcie skafandra astronautów SpaceX

Jeśli zastanawiacie się w czym polecą w kosmos turyści SpaceX, to Elon Musk udostępnił zdjęcie najnowszego skafandra kosmicznego.

Kombinezon kosmiczny SpaceX

Uczestnicy pierwszej komercyjnej misji załogowej SpaceX polecą w nowych kombinezonach. Zdjęcie ubioru kosmicznego udostępnił sam Elon Musk na swoim Instagramie zaznaczając, że nie jest to makieta, a prawdziwe zdjęcie w pełni funkcjonalnego skafandra.

Kombinezon został przetestowany i dostosowany do trudnych warunków panujących w przestrzeni kosmicznej, a ściślej w kapsule Dragon.

Musk zauważył, że uzyskanie kompromisu między wyglądem a wymaganiami fizycznymi było bardzo trudne. Wygląda jednak na to, że udało się wypracować w miarę stylowego i wygodnego fasonu… Projektowanie i wykonanie stroju zajęło dwa lata. SpaceX zdecydowało się na stworzenie własnego kombinezonu dla swoich astronautów, w przeciwieństwie do Boeinga, który współpracuje z wyspecjalizowanym specjalistą kosmicznym Davidem Clarkem. Dzięki temu firma obniżyła koszty i miały pełną kontrolę nad etapami powstawania kombinezonu.

Pierwszy komercyjny lot SpaceX odbędzie się w 2018 roku, a pasażerowie wylecą na orbitę Księżyca. Pierwsi kosmiczni turyści będą lecieć właśnie w tych skafandrach i jako pierwsi przetestują je w realnych warunkach. Ubiór będzie miał symboliczne znaczenie i z pewnością za kilkanaście lat będziemy podziwiać go w muzeum.

Musk obiecał opublikować więcej zdjęć i informacji w najbliższych dniach – wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących misji SpaceX. Ciekawe, czy do codziennej mody zimowej zostaną przemycone jakieś elementy tej stylówy :)

źródło: Engadget via Elon Musk