Oto, jak sprzedać Hondę Accord z 96 r. za ponad 100 tys. dolarów

Facet nakręcił fantastyczną reklamę używanej Hondy Accord z 1996 r. swojej dziewczyny, wystawił na eBayu i cena osiągnęła już 100100 dolarów.

Amatorska reklama używanej Hondy Accord EX z 1996 roku

I kto powie, że reklama nie jest dźwignią handlu? Ten przykład pokazuje, że nawet stary, używany samochód można sprzedać w internecie za całkiem niezłą sumkę.

Choć w zestawie jest tylko osłona przeciw owadom, gumowe żółte kaczuszki, konwerter taśm magnetofonowych, no i może przetarte wycieraczki, to nie to zadecydowało o tym, że cena za Hondę Accord EX przewyższyła jej pierwotną wartość.

Czasami wystarczy pomysł, kreatywność i szczęście, żeby sprzedać za duże pieniądze swój leciwy samochód. Max Lanman, chciał pomóc swojej dziewczynie sprzedać jej używaną Hondę Accord z 1996 roku i nakręcił dla niej fantastyczną reklamę, aby znaleźć kupca w internecie.

Trwającemu nieco ponad minutę spotowi reklamowemu towarzyszy nastrojowa, fortepianowa ścieżka dźwiękowa. Ujęcia w spocie dorównują profesjonalnym reklamom wielkich koncernów motoryzacyjnych. Jesteśmy raczeni zdjęciami samochodu z lotu ptaka. W reklamie występuje Anne Marie Avey wcielająca się w dziewczynę Lanmana Carrie (a właściwie, jak dowiadujemy się z przypisu w reklamie, już narzeczoną), która jeździ swoim wysłużonym autem wzdłuż nadmorskich dróg w Kalifornii wraz z kotem i poręcznym dzbankiem na kawę.

Lektor mówi w spocie, że „Luksus to stan umysłu” tłumacząc, że jest to samochód dla „ludzi, którzy ułożyli sobie życie i po prostu potrzebują gdzieś się dostać”. Warto też zatrzymać końcówkę filmu, żeby sprawdzić to co jest napisane drobnym drukiem: kot i dzbanek do kawy nie są wliczone w cenę, ale zestawie znajduje się osłona przeciw owadom, gumowe kaczuszki i konwerter taśm magnetofonowych.

Obejrzyj, tę niesamowitą reklamę używanej Hondy, która z pewnością przejdzie do historii:

Film został opublikowany, trzy dni temu 2 listopada 2017 roku i już osiągnął ponad 1,7 mln odsłon. Wygląda na to, że reklama jest bardzo skuteczna, bo samochód w serwisie aukcyjnym eBay otrzymał ponad 100 ofert, a najwyższa cena do tej pory wyniosła 100 100 dolarów.

Trzeba przyznać, że to całkiem niezły wynik, jak na auto, które przejechało ponad 141095 mil.

Oto screen z serwisu eBay (stan na 5 listopada 2017 roku, zaledwie 3 dni od udostępnienia filmu):

Screen z serwisu eBay (5 listopada 2017 godz. 00:30)
Screen z serwisu eBay (5 listopada 2017 godz. 00:30)

źródło: The Verge