Jak korzystać z Google Allo na komputerze?

Po miesiącach oczekiwań komunikator Allo dostępny jest w przeglądarce internetowej Chrome, ale na razie tylko dla użytkowników Androida.

Google Allo na komputerze - jak korzystać? (QR kod)

Nowa usługa rozmów przez komunikator Google Allo umożliwia dostęp do wszystkich wiadomości Allo na komputerze stacjonarnym lub przenośnym. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak korzystać z Allo na komputerze przez przeglądarkę internetową, zapoznaj się z poniższą instrukcją.

Po pierwsze należy zaznaczyć, że obecnie Allo na komputerze działa tylko w przeglądarce Google Chrome i dostępne jest dla użytkowników posiadających smartfona z Androidem. Wsparcie dla urządzeń z systemem iOS zostanie udostępnione wkrótce, ale nie wiadomo dokładnie kiedy i czy będzie kompatybilna z innymi przeglądarkami.

Zakładając, że masz zainstalowanego Chrome’a na komputerze lub laptopie i smartfona z Androidem, możesz już dzisiaj korzystać z komunikatora Allo na komputerze.

Przeczytaj także: Google udostępnia komunikator mobilny Google Allo

Jak zacząć korzystać z Google Allo na komputerze? (krok po kroku)

UWAGA: Jeśli spróbujesz otworzyć Allo na komputer w przeglądarce mobilnej lub innej niż Chrome – to aplikacja nie zadziała i pojawi się poniższy komunikat:

Allo na komputer tylko w przeglądarce Chrome!

Czego potrzebujesz do korzystania z Allo na komputerze lub laptopie?

  • przeglądarka Chrome: Allo na komputer działa wyłącznie w przeglądarce Chrome.
  • Aplikacja Allo na telefon z Androidem: upewnij się, że masz zainstalowaną i zarejestrowaną najnowszą wersję Allo. Wkrótce udostępniona zostanie możliwość parowania z urządzeniami z iOS-em.
  • Allo na komputer w aplikacji mobilnej: sprawdź, czy w menu aplikacji mobilnej Allo pojawia się opcja Allo na komputer.

Łączenie aplikacji Allo z przeglądarką

  • Na komputerze otwórz Allo na komputer pod adresem: allo.google.com/web
  • Otwórz aplikacje mobilną Allo na telefonie – wybierz kolejno Menu → Allo na komputer → Zeskanuj kod QR.
  • Zeskanuj kod QR na stronie Allo na komputer. Jeśli połączenie zostanie nawiązane, Allo na komputer otworzy się w przeglądarce.
  • Jeśli masz problem z zeskanowaniem kodu QR, spróbuj przybliżać i oddalać telefon lub zwiększyć jasność ekranu.

Uwaga: kod QR na Twoim komputerze jest niepowtarzalny i służy do sparowania aplikacji mobilnej z komputerem. Allo na komputer pokazuje to, co dzieje się w aplikacji mobilnej. Jeśli więc telefon się rozładuje lub zamkniesz aplikację mobilną, Allo na komputer przestanie działać.

Wylogowywanie się z Allo na komputer

Allo na komputer nie wyloguje Cię z przeglądarki w sposób automatyczny. Musisz wylogować się samodzielnie na jeden z dwóch sposobów na komputerze lub w aplikacji mobilnej. Jeśli korzystasz z komputera publicznego lub używanego wspólnie z innymi osobami, nie zapomnij się z niego wylogować.Kliknij ikonę profilu i opcję Wyloguj się.

Jeśli zapomnisz się wylogować, możesz to zrobić w aplikacji mobilnej. Kliknij Menu, a nstępnie Allo na komputer. Wybierz, urządzenie z którego chcesz się wylogować:

  • Z jednego komputera: obok komputera, który chcesz rozłączyć, kliknij Usuń → Wyloguj się.
  • Ze wszystkich komputerów: kliknij Wyloguj się ze wszystkich komputerów.

źródło: Pomoc Google Allo – Korzystanie z Google Allo na komputerze