Google udostępnia komunikator mobilny Google Allo

Komunikator mobilny Google Allo powoli zostaje udostępniany do pobrania w sklepach Google Play i App Store na całym świecie.

Google Allo

 

Firma Google zapowiedziało uruchomienie swoich nowych aplikacji mobilnych Duo i Allo późnym latem tego roku. O ile wideokomunikator Google Duo został już wydany, to dopiero dzisiaj swoja oficjalną premierę ma aplikacja Google Allo do prowadzenia rozmów tekstowych na smartfonach. Aplikacja jest stopniowo udostępniana na kolejnych rynkach i z pewnością w ciągu kilku dni będzie można pobrać ją na całym świecie.

Konto w aplikacji Allo przypisane jest do numeru telefonu, a nie do konta Google. Wszystkie kontakty, które korzystają z usługi, pojawiają się automatycznie w aplikacji, podobnie jak w Duo.

Czym jest Google Allo?

Udostępniona dzisiaj Google Allo, jest nową sprytną aplikację do komunikacji na smartfonach z Androidem i iOS-em. Allo może pomóc w planowaniu, wyszukiwaniu informacji i łatwiejszym wyrażaniu siebie na czacie. Będzie się też uczył i działał lepiej im dłużej będziecie z niego korzystać.

Oficjalna strona aplikacji: allo.google.com

Funkcja Smart Reply

Gdy prowadzisz rozmowę po angielsku, Google Allo ułatwia Ci udzielenie szybkiej odpowiedzi i kontynuację rozmowy, nawet gdy jesteś w ruchu. Funkcja Smart Reply pozwoli Ci na udzielenie odpowiedzi za pomocą jednego dotknięcia, możesz więc odpisać szybkie „Tak”, gdy Twój znajomy zapyta „Czy jesteś w drodze?”. Smart Reply będzie także sugerował odpowiedzi na postawie przesyłanych zdjęć. Jeśli Twój znajomy wyśle Ci zdjęcie zwierzaka domowego, Smart Reply może zasugerować odpowiedź „Ale słodziak!”, a jeśli w Twoim stylu są inne odpowiedzi, to Smart Reply się do niego dostosuje.

Zdjęcia, emotikony i naklejki

W Google Allo istnieje szeroka paleta możliwości wyrażania siebie. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć tekst czy wielkość emotikonki przeciągając przycisk „wyślij” w górę lub w dół oraz spersonalizować swoje zdjęcia dodając do nich odręczne rysunki. Nawiązaliśmy też współpracę z niezależnymi artystami i studiami z całego świata i oferujemy 25 oryginalnych zestawów naklejek.

Naklejki Google Allo

Osobisty Asystent Google

W ramach Google Allo po raz pierwszy zaprezentowano Asystenta Google w wersji poglądowej. Anglojęzyczny Google Assistant pozwala na odbycie rozmowy z Google’em w ramach czatu – możesz zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi oraz gotowe rozwiązania bezpośrednio od Google’a. Teraz nie musisz opuszczać rozmowy żeby sprawdzić adres, podzielić się ulubionym klipem na YouTube czy wybrać miejsce na kolację. Możesz rozmawiać z Asystentem Google 1:1 w Google Allo i otrzymywać odpowiedzi na swoje pytania, lub napisać @google by przywołać Asystenta do pomocy w trakcie rozmowy ze znajomymi.

Google Allo - Asystent Google
Google Allo – Asystent Google

Asystent to kolejny etap Google’a na ścieżce, na której było od wielu lat – pomagania ludziom w codziennym życiu. Przeszliśmy drogę od wyświetlania odnośników na stronie wyników wyszukiwania po proaktywne wysyłanie wartościowych informacji. Asystent jest kolejnym krokiem, by pomóc Wam w wykonywaniu zadań i załatwianiu codziennych spraw.

Oto kilka przykładów jak Asystent może Ci pomóc w aplikacji Google Allo:

  • Uzyskuj odpowiedzi. Otrzymuj najświeższe informacje na tematy, na których Ci zależy, takie jak wiadomości, pogoda, korki, sport czy nadchodzące połączenia lotnicze. Możesz też poprosić Asystenta Google o przesyłanie codziennych aktualizacji na tematy, które Cię interesują albo o tłumaczenie zdań w ponad 100 językach bezpośrednio w ramach czatu.
  • Znajduj miejsca w pobliżu. Zapytaj Asystenta Google w Google Allo o informacje na temat sklepów i miejsc w pobliżu takich jak apteki, bankomaty, banki, parkingi, stacje paliw czy sklepy oraz uzyskuj wskazówki dojazdu w ramach rozmowy.
  • Planuj z przyjaciółmi. Z Asystentem Google możesz łatwo przejść z rozmowy o kolacji do zaplanowania wieczoru. Niebawem będziesz mógł dokonywać rezerwacji w ramach usługi OpenTable, będziemy też dodawać kolejne usługi. Możesz też razem ze znajomymi sprawdzać hotele, loty czy miejsca, do których się udajecie.

Google zdecydowało się na udostępnienie wersji poglądowej (preview), aby pokazać jak Asystent może pomóc w ramach konwersacji tekstowych. W ciągu najbliższych miesięcy Asystent będzie dostępny w kolejnych produktach Google’a, pomagając Wam zarówno w domu jak i w pracy. Google Assistant jest na początku dostępny wyłącznie po angielsku, inne obsługiwane języki będą dostępne wkrótce.

Rozmowy w Trybie Incognito

Gigant wyszukiwania bardzo poważnie podchodzi do kwestii prywatności i bezpieczeństwa, dlatego dogłębnie przemyślano podejście do bezpieczeństwa w Google Allo. Wszystkie czaty w Allo są szyfrowane za pomocą uznanych technologii takich jak Transport Layer Security (TLS). Podobnie jak w Chrome’ie, Allo zawiera też Tryb Incognito. Czatując w Trybie Incognito wiadomości są szyfrowane end-to-end, dostępne są też dodatkowe funkcje związane z prywatnością jak dyskretne powiadomienia czy czas wygaśnięcia wiadomości.

Google Allo w wersjach na Androida i iOS-a dostępna jest w sklepach Google Play i App Store – aplikacja będzie dostępna na całym świecie w ciągu kilku najbliższych dni.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog Polska – Powitajcie Allo: sprytniejszą aplikację do komunikacji