Ławki z darmowym Wi-Fi od Orange w Zielonej Górze

W Zielonej Górze pojawiły się ławki z darmowym Wi-Fi od Orange i możliwością podładowania telefonu dzięki zasilaniu panelami słonecznymi.

Ławka z darmowym Wi-Fi i możliwością doładowania telefonu od Orange (Zielona Góra)

W Zielonej Górze zamontowano 3 innowacyjne ławki zasilane energią słoneczną. Ich wyjątkowość polega na tym, że można korzystać na nich z bezpłatnego dostępu do sieci W-Fi od Orange oraz za pomocą złącza USB podładować telefon. Zlokalizowane są przy ratuszu, alei Niepodległości 10 i na placu Bohaterów w Zielonej Górze.

Sprzęt dostarczyła firma SEEDia, która jako jedyna złożyła ofertę takiego rozwiązania. W sumie wydano ok. 65 000 zł na postawienie tej infrastruktury. Bezpłatny internet w ławkach dostarczany jest natomiast przez operatora komórkowego Orange.

O pojawieniu się ławek zadecydowali sami mieszkańcy. Jak pisze rzecznik prasowy Orange Polska Wojtek Jabczyński, pomysł na takie ławki zgłoszony został w ramach budżetu obywatelskiego. Za ich postawieniem głosowało ponad 2 000 Zielonogórzan.

Przeczytaj także: Soofa – ławka z ładowarką urządzeń mobilnych

Ławki wpisują się w trend dbania o środowisko naturalne i są ekologiczne, bowiem zasilane są całkowicie dzięki panelom słonecznym umiejscowionym na siedzisku. Dzięki gniazdom USB każdy może podładować baterię w swoim smartfonie, tablecie lub innym urządzeniu przenośnym – trzeba pamiętać tylko, że trzeba  mieć własny kabel!

Orange pochwaliło się także statystykami dotyczącymi technologii światłowodowej w Zielonej Górze. Według najnowszych danych już 28,1 tys. mieszkań, domów rodzinnych i firm jest w zasięgu światłowodu Orange (48% wszystkich). Na koniec czerwca br. z Orange Światłowód korzystało 1,8 tys. klientów, a w ciągu najbliższych miesiącach w zasięgu znajdzie się kolejnych 2,5 tys. gospodarstw domowych.

Zobacz relację Wojtka Jabczyńskiego prosto spod Wi-Fi ławki w Zielonej Górze:

I kilka zdjęć dla ciekawskich:

źródło: Biuro prasowe Orange – Miejskie ławki w Zielonej Górze z darmowym WiFi od Orange