Apple uruchomiło oficjalne konto na Instagramie

Firma Apple założyła oficjalne konto na Instagramie, na którym udostępnia zdjęcia i filmy z kampanii reklamowej „Shot on iPhone”.

oficjalne konto Apple na Instagramie

Apple od dłuższego czasu prowadzi akcje reklamowe na Instagramie, ale dopiero od dzisiaj poważniej potraktowała tę platformę. Na koncie Apple’a zaczęły pojawiać się posty i zdjęcia zrobione iPhone’em w ramach kampanii „Shot on iPhone”.

Konto Apple’a Instagram (@apple)posiada znaczek świadczący o tym, że zostało zweryfikowane. Firma z Cupertino bardzo powoli wchodzi na platformy społecznościowe. Obecnie na Instagramie opublikowana jest galeria 9 zdjęć, wykonanych przez różnych fotografów przy użyciu urządzeń z systemem iOS. Oprócz zwykłego udostępniania zdjęć firma Apple zarejestrowała wywiady z niektórymi artystami i wykorzystała je jako ścieżkę głosową w swojej galerii wideo. W opisach można także przeczytać cytaty fotografów.

Wyróżnione również zostały konta fotografów na Instagramie, dzięki czemu ich promuje.

Gigant z Cupertino zachęca użytkowników do udostępniania zdjęć zrobionych iPhone’em na Instagramie z hashtagiem #ShotoniPhone.

Przypomnijmy, że relacje Apple’a z Instagramem były ozięble – swego czasu Phil Schiller zamknął swoje konto na Instagram, gdy usługa została rozszerzona na Androida w 2012 roku.

źródło: 9TO5Mac