TOP 10 bezpłatnych aplikacji mobilnych w Polsce (lipiec 2017)

Ranking 10 najpopularniejszych, bezpłatnych aplikacji mobilnych w Polsce, które pobierane są przez użytkowników iPhone’a i urządzeń z Androidem.

Sprawdź, które bezpłatne aplikacje mobilne na urządzenia z systemami iOS i Android są najchętniej pobierane przez Polaków w lipcu 2017 roku. Dane pochodzą z serwisu Priori Data z dnia 21 lipca 2017 roku.

Zarówno użytkownicy smartfonów z Androidem jak i iPhone’ów (iOS) w Polsce mają podobne potrzeby i na poniższym zestawieniu wyraźnie widać, że popularność pobrań poszczególnych aplikacji jest podobna.

Wśród bezpłatnych aplikacji mobilnych wciąż króluje Messenger (1. miejsce w sklepie Google Play oraz App Store), Facebook, Instagram, Snapchat i WhatsApp Messenger. W obu przypadkach obecna jest także polska aplikacja Rossmann PL, służąca do przeglądania promocji i spersonalizowanych promocji na podstawie robionych przez nas zakupów. Użytkownicy aplikacji posiadają w niej mobilną kartę klienta, którą należy pokazać w sklepie podczas płatności – na podstawie historii zakupów aplikacja dobiera oferty specjalne przeznaczone dla każdego użytkownika.

Na Androidzie popularnością cieszy się także polska wersja aplikacji OLX.pl (8. miejsce) służąca do przeglądania i dodawania ogłoszeń lokalnych. Użytkownicy obu systemów upodobali sobie również Bitmoji, w której mogą stworzyć własny awatar w formie Emoji wykorzystywany na innych platformach (np. na Snapchacie).

Zobacz także ranking 15 bezpłatnych aplikacji mobilnych w Polsce z zeszłego miesiąca (czerwiec 2017).

Warto dodać, że w zestawieniu aplikacji na Androida nie pojawiają się takie aplikacje jak YouTube czy Google Maps, ponieważ są one preinstalowane na urządzeniach wraz z systemem operacyjnym Google’a. Z lipcowego rankingu wypadł Fidget Spinner – czyżby zainteresowanie tym gadżetem przeminęło?

Ranking TOP 10 aplikacji mobilnych w Polsce na iOS-a i Androida (stan na 21.07.2017)

Kliknij na grafikę z zestawieniem, aby ją powiększyć i otworzyć w nowym oknie:

TOP 10 bezpłatnych aplikacji mobilnych na iOS-a i Androida w Polsce (21.07.2017)
TOP 10 bezpłatnych aplikacji mobilnych na iOS-a i Androida w Polsce (21.07.2017 via PrioriData)

Kliknij na nazwę aplikacji, aby pobrać ją ze swojego sklepu z aplikacjami (poniżej tabela posortowana według popularności w lipcu 2017 r. – od najlepszej):

miejsceiOS (App Store)Android (Google Play)
1.MessengerMessenger
2.YouTube – Watch Videos, Music, and Live StreamsRossmann PL
3.FacebookWhatsApp Messenger
4.Google Maps – Navigation & TransportInstagram
5.InstagramSnapchat
6.WhatsApp MessengerFacebook
7.SnapchatTalking Tom Camp
8.Rossmann PLOLX.pl – ogłoszenia lokalne
9.Spotify MusicQuiz House by Matura To Bzdura
10.Bitmoji – Your Personal EmojiBitmoji

źródło: Priori Data