Ranking najpopularniejszych aplikacji mobilnych w Polsce (czerwiec 2017)

Sprawdź zestawienie TOP 15 najczęściej pobieranych bezpłatnych aplikacji mobilnych w Polsce na urządzenia z systemami iOS i Android (06/2017).

Poniżej przedstawiamy czerwcowy ranking najpopularniejszych bezpłatnych aplikacji mobilnych pobieranych przez Polaków ze sklepów App Store i Google Play. Dane pochodzą z serwisu Priori Data (stan na 15 czerwca 2017 r.), który codziennie publikuje zestawienie najczęściej pobieranych aplikacji i gier mobilnych na całym świecie oraz w rozbiciu na poszczególne kraje.

Choć polscy właściciele smartfonów to w większości użytkownicy systemu Android, porównaliśmy ich zachowania związane z pobieraniem aplikacji do użytkowników systemu iOS. Pośród 15 bezpłatnych aplikacji, w zależności od platformy, znajdują się te same pozycje, choć zauważalne są także wyjątki, które cieszą się większą popularnością wśród użytkowników konkretnego systemu.

Wahania zajmowanych w rankingu pozycji są normalne i zależą od głównie od tego, czy dana aplikacja wydała aktualizację danego dnia. Jednak pierwsza 15 utrzymuje się przez tygodnie i nieznacznie zmieniają się ich miejsca. Dzięki takiemu zestawieniu (z konkretnego dnia nie całego miesiąca) możemy jednak zorientować, co aktualnie budzi największe zainteresowanie użytkowników mobilnych danego kraju.

Liczba pobrań jest jednym z lepszych mierników, które pozwalają zorientować się, co aktualnie jest na topie w sklepie z aplikacjami mobilnymi. Możecie także sprawdzić ranking najczęściej używanych aplikacji, które co miesiąc przygotowuje Gemius we współpracy z PBI: TOP 20 aplikacji mobilnych w Polsce (maj 2017)

Ranking TOP 15 aplikacji mobilnych w Polsce (stan na 15.06.2017)

W zestawieniu znalazło się aż 8 aplikacji, które występują wśród piętnastu najczęściej pobieranych appek zarówno ze sklepu App Store jak i Google Play. Są to: Messenger, Facebook, Rossmann PL, Snapchat, Scale, WhatsApp Messenger, Fidget Spinner oraz OLX.pl.

Można je zatem uznać, za te które cieszyły się największą popularnością wśród polskich właścicieli smartfonów. warto zwrócić uwagę na to, że na urządzeniach z Androidem aplikacje Google’a są preinstalowane i nie znajdą się tak często w zestawieniu pobrań jak w przypadku systemu iOS.

TOP 15 najpopularniejszych aplikacji mobilnych na iOS-a i ANdroida w Polsce (15.06.2017)
TOP 15 najpopularniejszych aplikacji mobilnych na iOS-a i Androida w Polsce (15.06.2017)

Kliknij na nazwę aplikacji, aby pobrać ją ze swojego sklepu z aplikacjami (poniżej tabela posortowana według popularności – od najlepszej):

miejsceiOS (App Store)Android (Google Play)
1.MessengerFidget Spinner
2.FacebookMessenger
3.YouTube – Watch Videos, Music, and Live StreamsFidget Spinner
4.Rossmann PLRossmann PL
5.Google Maps – Navigation & TransportWhatsApp Messenger
6.ScaleFacebook
7.InstagramSnapchat
8.SnapchatInstagram
9.WhatsApp MessengerClash Royale
10.Balls VS BlocksOLX.pl – ogłoszenia lokalne
11.Spotify MusicMessenger Lite
12.Paper.ioDancing Line
13.Fidget SpinnerColor Switch
14.OLX.pl – ogłoszenia lokalnemusical.ly
15.UberSCALE

A Ty ile z tych aplikacji masz zainstalowanych na swoim urządzeniu? Stawiam, że przynajmniej 5 z nich od dawna aktualizuje się co miesiąc na Twoim smartfonie!

źródło: Priori Data