Ewolucja aplikacji mobilnych od IBM Simon do Snapchata

Sprawdź infografikę przedstawiającą ewolucję aplikacji mobilnych od aplikacji na urządzenie Simon firmy IBM (1994 rok) do Snapchata.

Czy wiesz, że pierwsze aplikacje mobilne pojawiły się już w 1994 roku w jednym z pierwszych komercyjnych smartfonów Simon firmy IBM? Pewnie wielu z Was nie było wtedy na świecie, a już były pierwsze aplikacje mobilne. Pomimo, że użytkownicy nie mogli pobierać na to urządzenie żadnych aplikacji, to mieli dostęp do preinstalowanych aplikacji: zegarek, wbudowany kalkulator, książka adresowa, wiadomości, planer, a nawet wczesny prekursor Map Google’a (wtedy jeszcze nikt nie słyszał o Google’u!).

Od tamtej pory aplikacje mobilne stały się coraz bardziej zaawansowane, dostosowane do obecnych możliwości sprzętowych i potrzeb użytkowników. Dzięki ogromnej liczbie aplikacji w sklepach z aplikacjami możemy dzisiaj w każdej chwili i prawie każdym miejscu zainstalować dowolną grę lub apkę.

Obecnie w sklepie Google Play jest aż 2,8 mln aplikacji mobilnych na Androida, a w sklepie App Store 2,2 mln na urządzenia z systemem iOS.

Zobacz całkiem przyjemną infografikę z ciekawymi informacjami na temat historii i ewolucji smartfonów i aplikacji mobilnych:

Infografika - ewolucja aplikacji mobilnych (1994-2017)

źródło: Phone Arena via Techaheadcorp – Infographic – Evolution of Mobile Apps