Doodle Google z okazji Dnia Matki od Tymka Jezierskiego

Dzisiaj w polskiej wersji wyszukiwarki Google znajdziecie wyjątkowego doodle’a dla wszystkich mam przygotowanego przez polskiego artystę.

Google doodle z okazji Dnia Matki narysowany przez Tymka Jezierskiego

Czy pamiętaliście, żeby złożyć dziś mamie życzenia z okazji Dnia Matki? Aby uczcić to święto i przypomnieć wszystkim o tej ważnej dacie, na stronie głównej polskiej wersji wyszukiwarki Google wita Was dzisiaj stworzony specjalnie na tę okazję doodle. To pierwszy doodle przygotowany gościnnie przez polskiego artystę. Stworzył go Tymek Jezierski, warszawski rysownik i malarz. Mogliście natknąć się na jego ilustracje w prasie, słuchać płyt z jego rysunkami na okładkach albo bawić się na imprezie reklamowanej jego plakatem.

Artysta postanowił utrzymać doodle w konwencji dziecięcego rysunku. Pracując nad nim, przyjął nieco inną technikę niż ta, którą zwykle stosuje. Na początku, zamiast szkicować, stworzył komputerową wersję ilustracji, a dopiero później modyfikował ją ręcznie, starając się ją „odcyfrowić”. Na obrazku poniżej możecie podejrzeć różne etapy jego pracy:

Szkice Google doodle (autor: Tymek Jezierski)
Szkice Google doodle (autor: Tymek Jezierski)

Jak widać, początkowo Tymek miał więcej niż jeden pomysł na dzisiejszego doodla. W końcu wybrana została jedna koncepcja i ilustrator mógł przejść do pracy nad kolejnymi wersjami grafiki. Powstało ich w sumie pięć, finalną widzicie dziś w wyszukiwarce.

Skąd wziął się pomysł narysowania rodziny na rowerach? Wyobraziłem sobie matkę, która dostaje wolne w pracy i zabiera dzieciaki na wycieczkę rowerową, a potem idą na lody – opowiada Tymek.

Więcej wolnego czasu – dla dzieci i dla siebie – dużo radości i energii: to życzenia dla wszystkich mam Google’a, do których się przyłączamy!

źródło: Google Blog Polska – Wyjątkowy doodle dla wszystkich mam