Konsola Nintendo 2DS XL pojawi się 28 lipca

Przenośna konsola do gier Nintendo 2DS XL zostanie wydana 28 lipca 2017 roku i będzie kosztować około 150 dolarów.

Nintendo 2DS XL (konsola przenośna)

Firma Nintendo wyda nowy, przenośny system do gier wideo – konsolę 2DS XL, która w rzeczywistości podobna jest do 3DS XL bez 3D. Urządzenie ma mniejsze rozmiary, dzięki czemu zapewnia większą mobilność, ale podwójne wyświetlacze są tak samo duże jak w 3DS XL.

Nowa konsola mobilna trafi na półki sklepowe już 28 lipca w przystępnej cenie 149,99 dolarów, czyli około 580 zł. Nintendo 2DS XL podąża śladami 2DS, czyli jest alternatywą dla 3DS, która została wydana w 2013 roku. Posiada składaną konstrukcję a wydajność wzrosła, aby można było obsłużyć bardziej wymagające gry.

Wygląda na to, że będzie to wspaniała opcja, jeśli nie jesteś właścicielem konsoli 3DS, ponieważ funkcje 3DS mają tak naprawdę wątpliwą wartość dla większości użytkowników. Nintendo 2DS XL posiada również nowe przyciski C Stick i ZL i jest mniejszy oraz lżejsze, co stanowi ogromną zaletę dla tych, którzy chcą zabierać ją ze sobą do torby.

Nintendo dodało również wsparcie NFC  i obsługuje wszystkie topowe tytuły takie jak np. Pokémon Sun & Moon. Wraz z 2DS XL wydane zostaną także dwie nowe gry, w tym nowa część Hey! PIKMIN  oraz oparta na Mii gra łącząca strategię i RPG.

Wielu obserwatorów zastanawiało się, co Nintendo zrobi z linią 3DS, gdy do sprzedaży trafiła konsola Switch, którą można używać zarówno w domu i zabrać ze sobą.Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości firma nie planuje wycofywać się z produkcji typowo przenośnych urządzeń.

źródło: TechCrunch