Wideoklip nerdcore’owego artysty w stylu Gameboya

Artysta Mega Ran, który tworzy w tzw. nurcie nerdcore, zabiera nas w swoim najnowszym wideoklipie na nostalgiczną podróż do świata gier na Gameboya.

Screen z wideoklipu Mega Ran pt. „Church” (nerdore)

Nerdcore jest gatunkiem muzyki hip-hopowej charakteryzującej się tematyką uważaną za domenę nerdów. Muzyk nerdcore MC Frontalot jako pierwszy użył tego terminu (opisującego gatunek muzyczny) w 2000 roku piosence „Nerdcore Hiphop”. Frontalot, podobnie jak większość artystów nerdcore, sam publikuje swoją utwory i wydał wiele z nich za darmo w internecie.

Jako niszowy gatunek, nerdcore zasadniczo trzyma się etyki DIY, czyli samopublikowania i samoprodukcji. Utwory zazwyczaj koncentrują się na tematach związanych z popkulturą, takich jak gry wideo, Gwiezdne Wojny, Stanger Things czy Harry Potter.

Inny artysta nerdcore’u Mega Ran udostępnił właśnie nowy teledysk, który jest przepełniony nawiązaniami do gier na Gameboya firmy Nintendo.  Utwór zatytułowany „CHURCH” w wykonaniu Mega Ran ft. KadeshFlow to zabawny hołd dla 8-bitowego stylu wizualnego, charakterystycznego dla gier na konsolę przenośną GameBoy z końca lat 80. Zielony, pikselowy świat, pełen jest retrospekcyjnych odniesień do bitew z Alexem Trebeką (Trebek był ulubionym celem społeczności nerdcore, odkąd nazwał ich „przegranymi”).

Obejrzyj teledysk i sprawdź, czy zauważasz coś znajomego?

źródło: Engadget