Jak oszczędzać baterię podczas gry w Pokémon GO?

Najlepsze porady dotyczące oszczędzania żywotności baterii smartfona, podczas energożernych rozgrywek w grze Pokémon GO.

Jak oszczędzać baterię podczas gry w Pokemon GO?

Jeśli czytasz ten artykuł, to z pewnością jesteś wielkim fanem gry mobilnej Pokémon GO. Gra okazała się wielkim hitem i jednocześnie zagościła na wielu smartfonach – choć w niektórych przypadkach tylko z ciekawości – rozgrywki staja się już poważnym biznesem… Jednak dzisiaj poznasz najlepsze wskazówki, jak zaoszczędzić baterię podczas rozgrywki w Pokemon GO, która niewątpliwie niemiłosiernie pożera energię akumulatorów zamontowanych w smartfonach z Androidem oraz na iPhone’ach.

Jedną z rzeczy, której nie można uniknąć podczas gry Pokémon GO to bolączka z dużym zużyciem baterii. Dzieje się to dlatego, że gra oparta jest jest na module GPS oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR). Pomimo, że funkcję AR można łatwo wyłączyć, to z GPS-a nie można zrezygnować. Możesz jednak zastosować się do poniższych wskazówek, aby choć trochę wydłużyć żywotność baterii swojego smartfona i cieszyć się dłuższym czasem rozgrywki.

Porady dotyczące oszczędzania baterii podczas gry w Pokémon GO – czyli jak grać dłużej na jednym ładowaniu baterii?

Podczas gry w Pokemon GO drenaż baterii jest nieunikniony, ponieważ aplikacja uzyskuje nieustanie dostęp do danych lokalizacyjnych. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja bateria w smartfonie bardzo szybko zejdzie do poziomu 0%.

Jeśli jesteś na zapalonym graczem i chcesz uzyskać więcej czasu na rozgrywkę, warto rozważyć niektóre z poniższych wskazówek związanych z oszczędzaniem energii – pomoże Ci to zyskać dłuższy czas pracy smartfona.

1. Wyłącz tryb AR (rozszerzonej rzeczywistości)

Tryb Augmented Reality (AR), zaraz po module GPS,  jest najbardziej energożernym elementem gry Pokémon. Ten tryb wymaga użycia aparatu podczas łapania Pokémonów, w wyniku czego, zużywane jest więcej energii. Zapewne wygląda to ciekawie i można zrobić kilka zrzutów ekranu, ale przez rozszerzoną rzeczywistość aż 30% szybciej rozładowuje się bateria.Wyłączenie tej opcji sprawi, że łapanie pokemonów będzie łatwiejsze i złapiesz ich o wiele więcej.

2. Włącz tryb oszczędzania baterii (Battery Saver) w ustawieniach aplikacji

W ostatniej aktualizacji gry Pokémon GO, przywrócono w ustawieniach tryb oszczędzania baterii (Battery Saver Mode). Aby go włączyć, należy wybrać Poke Ball w dolnej części ekranu, a następnie wybrać ikonę koła zębatego, które daje dostęp do ustawień (Setting). W kółku obok opcji Battery Saver powinno być widoczne zaznaczenie, jak na poniższym screenie.

Ta opcja pozwala na mniejsze zużycie wyświetlacza, podczas gdy chodzisz z włączoną grą. Wiadomo nie od dziś, że wyświetlacz smartfona pochłania najwięcej energii spośród wszystkich elementów smartfona.

Ustawienie Battery Saver w grze Pokemon GO
Ustawienie Battery Saver w grze Pokemon GO

 

3. Wyłącz opcję wibracji (Vibration)

Jedna z opcji gry pozwala na włączenie wibracji smartfona, jeśli w pobliżu pojawi się pokemon. Opcja jest przydatna jeśli nie patrzysz stale na ekran smartfona. Zaleca się wyłączenie tej funkcji i po prostu zerkać od czasu do czasu na ekran smartfona. Opcję Vibration można odznaczyć w ustawieniach.

4. Wyłącz muzykę i efekty dźwiękowe (Music, Sounds Effects)

Tam naprawdę nie ma powodu, aby tracić akumulator do słuchania muzyki i powtarzalnych dźwięków podczas rozgrywki. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz to obraz tego co się dzieje w grze. Jeśli wyłączysz muzykę i efekty dźwiękowe w ustawieniach aplikacji, możesz zyskać dodatkowe minuty użycia bateria.

5. Włącz tryb niskiego zużycia energii w iPhone’ie

Tryb niskiego zużycia energii na iPhone’ie dostępny jest pod systemem iOS 9 i nowszym w Ustawienia → Bateria. Jeśli chcesz wycisnąć kilka dodatkowych minut działania urządzenia, należy rozważyć włączenie tej opcji. Pamiętaj, że po włączeniu tego trybu redukowana jest liczba powiadomień, procesów i rzadziej pobierane są np. e-maile.

Tryb niskiego zużycia energii iOS
Tryb niskiego zużycia energii iOS 9.x

6. Zmniejsz jasności wyświetlacza

W ciągu dnia, wiele osób ustawia jasność wyświetlacza na maksimum. Jeśli grasz w ciągu dnia, staraj się ograniczyć poziom jasności wyświetlacza, a będzie on pochłaniał mniej energii akumulatora.

7. Wyłącz Wi-Fi/Bluetooth

Ponieważ gra działa przede wszystkim w oparciu o GPS, a poza domem nie korzystasz z sieci W-Fi oraz Bluetootha, to warto wyłączyc te moduły w Centrum sterowania pod iOS-em i Androidem.Tryb samolotowy możemy włączyć tylko wtedy, gdy mamy dostęp do przenośnego Wi-Fi, bowiem gra wymaga ciągłego dostępu do internetu. Bez dostępu do sieci komórkowej nie złapiemy pokemonów.

Centrum sterowania iOS - Tryb samolotowy
Centrum sterowania iOS – Tryb samolotowy

8. Włącz „Nie przeszkadzać” (ikona księżyca)

Rozważ włączenie opcji Nie przeszkadzać w Ustawieniach lub ikona księżyca Centrum sterowania pod systemem iOS. Funkcja ta wyłącza dźwięki i wibracje podczas otrzymywania powiadomień, wiadomości lub połączeń przychodzących.

9. Zainwestuj w powerbank – zewnętrzną baterię do modelu Twojego telefonu

Nie jest to właściwie sposób na zaoszczędzenie baterii, ale z pewnością przedłużysz czas grania w Pokémon GO, szczególnie jeśli nie masz gdzie podładować smartfona. Powerbanki mogą wydłużyć działanie telefonów nawet do 12 dodatkowych godzin.

Podsumowanie

Powyższe porady, z wyjątkiem 9., powinny pozwolić zyskać dodatkowe 3-4 godziny gry w Pokémon GO na większości popularnych modelach smartfonów. Wykorzystując zewnętrzną baterię (lub akumulatory) można spokojnie grac przez cały dzień. Należy wtedy pamiętać o naładowaniu przez noc!

Jeśli ten poradnik okazał się pomocny, daj nam znać w komentarzach poniżej! Podziel się także swoimi sposobami na wydłużenie żywotności akumulatora.

Zobacz także:

źródło: iDownloadBlog – The best tips for saving battery power while playing Pokémon GO