Aktualizacja Pokémon GO z nową funkcją Nearby!

Najnowsza aktualizacja Pokémon GO (1.3.0 na iOS-a i 0.33.0 na Androida) przynosi spore zmiany w tym zmianę nicków oraz nową funkcję Sightings i NearbUaktualnienie Pokemon GO (wersja 1.3.0 na iOS i 0.33.0 na Androida)

W sklepach z aplikacjami mobilnymi App Store i Google Play pojawiło się najnowsze uaktualnienie gry Pokémon GO w wersji 0.33.0 na Androida i w wersji 1.3.0 na iPhone’a i iPada z systemem iOS. Nowa aktualizacja przynosi kilka drobnych poprawek błędów oraz ulepszenia funkcji, które zostały usunięte w poprzedniej iteracji tej przebojowej gry.

Dzisiejsza aktualizacja gry pozwala na zmianę nicków awatarów przechodząc do Ustawienia → Change Nickname. Nazwę trenera można zmienić tylko raz i zmiana jest widoczna publicznie natychmiast po dokonaniu zmiany. Poprawiono błędy związane z przyznawaniem premii XP za rzuty kulą Poke Ball: „Nice”, „Great” i „Excellent”.

Jedną z największych nowości, o której było najgłośniej po poprzedniej aktualizacji jest dodanie obok siebie funkcji śledzenia pokemonów znajdujących się w pobliżu „Nearby” oraz tych, które zostały zauważone lub pojawiły się w pobliżu „Sightings”. Funkcje śledzenia pokemonów w pobliżu jest testowana i dostępna może być tylko dla niektórych trenerów – funkcja może pojawiać się sukcesywnie w grze dla wszystkich.

Uaktualniona funkcja Nearby

Niektórzy użytkownicy widzę uaktualniony system śledzenia pokemonów, który wydaje się bardzo użyteczny. Po kliknięciu w okno dialogowe z 3 pokemonami pojawiają się pokemony pod obrazkiem z PokéStopem. Po spojrzeniu na mapę ślady pokemonów pojawiają się w kółeczkach, dając trenerom bardzo dokładną wskazówkę do miejsca występowania pokemona.

Jeśli klikniesz na jedną z podpowiedzi Nearby, pojawi się mapa z ikona, gdzie możesz znaleźć danego pokemona:

Nowy widok Nearby w Pokemon GO (screen) Nowy widok Nearby w Pokemon GO ze śladami pokemonów (screen)

Lista zmian w aktualizacji Pokémon GO (wersja 1.3.0 i 0.33.0)

Inne zmiany obejmują dodatkowe ostrzeżenie dla użytkowników, którzy grają w grę podczas prowadzenia samochodu. Okno dialogowe pojawia się, jeśli użytkownicy łapią pokemony podczas podróży – powyżej pewnej prędkości.

W wersji na iPhone’a (system iOS), poprawiono problemy z z trybem oszczędzania baterii – opcja została ponownie włączona w nowej aktualizacji.

Pełna lista zmian (opis ze sklepu App Store):

 • Dodano nowe okno dialogowe z ostrzeżeniem dla użytkowników, którzy grają w grę powyżej określonej prędkości. Trzeba potwierdzić, że nie jesteś kierowcą, aby korzystać z aplikacji.
  Komunikat o zbyt szybkim przemieszczaniu - Pokemon GO
 • Poprawiono błąd związany z przyznawaniem odpowiedniej premii punktowej XP, po rzuceniu Poke Ballem i złapaniu pokemona. Trzy możliwe premie: „Nice”, „Great” i „Excellent”.
 • Włączono możliwość jednorazowej zmiany swojego nicka (pseudonimu) – należy zatem zastanowić się nad zmianą!
  Zmiana nazwy trenera w Pokemon GO
 • Rozwiązano problemy z trybem oszczędzania baterii na urządzeniach z systemem iOS – można ponownie włączyć tę funkcję.
 • Poprawiono nieprawidłowe wyświetlanie się ikon zdobytych medali.
 • Dodano wizualizacje dla Team leaderów: Candela, Blanche i Spark
 • Testowane są różne opcje „Nearby” na grupie trenerów gry Pokémon, podczas testów użytkownicy mogą zauważyć różne wersje tej opcji.
 • Inne poprawki.

Grę pobierzesz ze sklepu Google Play i App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Pokémon GO changelog, screeny z Nearby od Business Insider – The creators of Pokémon Go are testing a big, awesome way to find nearby Pokémon