Inne wizualizacje ikon aplikacji Allo i Duo

Nowe ikony aplikacji mobilnych Allo i Duo znacznie różnią się od tych zaprezentowanych na początku – czy są lepsze? Oceńcie sami.

Nowe ikony aplikacji Allo i Duo

Podczas majowej konferencji I/O 2016 firma Google zapowiedziała uruchomienie nowych komunikatorów mobilnych Allo i Duo, które zostaną uruchomione wraz z premiera systemu Android 7.0 Nougat oraz Asystentem Google. Nowe aplikacje mają także działać na iPhone’ach, oczywiście w swoich wersjach na system iOS.

Pod koniec czerwca informowaliśmy o tym, że Google Allo i Google Duo będą miały zupełnie nowe ikony, które wyglądały całkiem nieźle. Wczoraj serwis Android Police poinformował i opublikował rzekomo finalne ikony aplikacji z dostosowanym dizajnem do innych produktów Google’a.

W sklepie Google Play można już wstępnie zarejestrować się do testów nowych aplikacji. Jednak widoczne tam ikony mają jeszcze wizualizacje, o których już pisaliśmy. Przyznam szczerze, że według mnie dotychczasowe ikony są ładniejsze i delikatniejsze, a powyższe z kolei bardziej spójne ze stylistyką Google’a. Bardziej prawdopodobne jest jednak to, że Google zmieni ikony, choćby ze względu na rozróżnienie kolorystyczne obu aplikacji oraz pójście w ikonografię kosztem wykorzystania nazw w ikonach.

Aplikacje Google Allo i Duo w sklepie Google Play (screen ikon)
Aplikacje Google Allo i Duo w sklepie Google Play (screen ikon)

Niezależnie od przyjętej stylistyki, za obecnie przyjętą linia przemawia delikatność i większy minimalizm. Nowe ikony z kolei są bardziej użyteczne, ze względu na zastosowanie różnej kolorystyki, zastosowaniu piktogramów zamiast liternictwa, no i są one wykonane w charakterystycznym dla Androida styIu.

Kiedy Google uruchomi aplikacje Allo Duo? Póki co nie ma żadnych przecieków na ten temat. Według zapowiedzi na I/O miały zostać wydane jeszcze tego lata, więc równie dobrze mogą pojawić się finalnie pod koniec sierpnia… W sklepie Google Play można już podejrzeć aplikacje i zarejestrować się, aby otrzymać powiadomienie o publikacji appek. Po kliknięciu na przycisk Wstępnie zarejestruj, pojawi sie poniższy komunikat. Należy potwierdzić wybór przyciskiem OK: Zamierzasz zapisać się wstępnie na aplikację Google Allo/Duo. Oznacza to, że otrzymasz powiadomienie, gdy ta aplikacja zostanie opublikowana. Jeśli chcesz zrezygnować, kliknij przycisk „Wyrejestruj”.

Obecnie przy obu aplikacjach widoczna jest adnotacja JUŻ WKRÓTCE:

Choć nowe wizualizacje wydają się być prawdziwe, Google nie zmieniło ich jeszcze w swoim sklepie. Może to być spowodowane tym, że ostateczny kształt ikon może ulec zmianie jeszcze w ostatniej chwili. Jak będą ostatecznie wyglądały? Dowiemy się, jak tylko nowe komunikatory zostaną finalnie opublikowane.

źródło: Android Police – Allo and Duo’s new app icons are much nicer, more consistent with other Google products