10 sposobów jak wydłużyć czas pracy baterii pod iOS

Zobaczcie co zrobić, aby wydłużyć czas pracy baterii iPhone’a działającego pod systemem iOS 7 lub iOS 8.

iOS-7-bateria W systemie iOS jest wiele domyślnie włączonych funkcji, które po cichu ssą baterię w iPhone’ie i iPadzie. Na szczęście w Ustawieniach systemu mamy szereg opcji, które możemy wyłączyć, aby wydłużyć żywotność baterii. Poniżej przedstawiamy 10 prostych sposobów, które pomogą wydłużyć czas pracy baterii pod iOS 7 lub iOS 8 na iUrządzeniach.

Zobacz także: 5 mitów dotyczących ładowania iPhone’a i iPada

1. Wyłącz pobieranie automatyczne i aktualizację aplikacji w tle

iOS-7-bateria-aktualizacja-w-tle

Programy i muzyka kupione (w tym bezpłatne) na innych urządzeniach domyślnie są pobierane automatycznie. Podobnie jest z aktualizacjami już zainstalowanych aplikacji. Aby wyłączyć tę opcję, przejdź do Ustawienia > iTunes Store i App Store przewiń na dół i odznacz wszystkie opcje w sekcji POBIERANIE AUTOMATYCZNE.

2. Wyłącz AirDrop, 3G, Wi-Fi i Bluetootha, gdy z nich nie korzystasz

iOS-7-bateria-air-drop-bt-wifi iOS-7-bateria-airdrop
(Wystarczy przesunąć palcem z dołu ekranu, aby wyświetlić Centrum sterowania)
  W iPhonie udostępniono łatwe przesyłanie plików między urządzeniami z iOS-em lub komputerem Mac, za pomocą AirDropa. Aby nie marnować baterii, warto włączać ją wtedy gdy jest nam potrzebna. Podobnie zróbcie z siecią 3G, Wi-Fi i Bluetoothem. Dzięki nowemu Centrum sterowania macie szybki dostęp do włączania/wyłączania tych usług.

3. Wyłącz efekt paralaksy

iOS-7-bateria-redukuj-ruchiOS-7-bateria-dostepnosc

Jeśli nie potrzebujesz efektu 3D na ekranie głównym, wyłącz żyroskop wykorzystywany do efektu paralaksy, przechodząc do Ustawienia > Ogólne > Dostępność > Redukuj ruch i ustaw tę opcję włączoną. Ten bajer dostępny jest w iPhone’ie 5, 5S i 5C oraz iPadach.

4. Wyłącz automatyczne ustawianie jasności

iOS-7-bateria-jasnosc

Wyłącz automatyczne ustawienie jasności, które pożera energię, przechodząc do Ustawienia > Tapety i jasności. Następnie obniż jasność ekranu do poziomu, który jest najbardziej komfortowy dla Ciebie. Zawsze masz szybki dostęp do regulowania jasności z wysuwanego Centrum sterowania. Warto również sprawdzić, czy macie włączone automatyczne blokowanie i wygaszanie ekranu w Ustawienia > Ogólne > Autoblokada.

5. Wyłącz usługi lokalizacji

iOS-7-bateria-uslugi-lokalizacji

Włączony GPS dla Google Maps ma sens. Dla Chrome’a czy innych aplikacji prawdopodobnie już nie jest tak istotny. Możesz ocenić i wyłączyć usługę lokalizacji dla aplikacji, które według Ciebie nie wymagają GPS-a przechodząc do Ustawienia > Prywatność > Usługi lokalizacji i przełączając włącznik przy wybranych apkach.

6. Wyłącz odświeżanie w tle

iOS-7-bateria--odswiezanie-w-tle

Programy mogą odświeżać w tle swoje dane przez sieć Wi-Fi lub komórkową i używać usług lokalizaci. Wykluczenie programów może pomóc wydłużyć pracę na baterii. Aby wyłączyć odświeżanie danych przejdź do Ustawienia > Ogólne > Odświeżanie w tle i wyłącz usługę przy wybranych aplikacjach.

7. Wyłącz automatyczne ustawianie daty i strefy czasowej

iOS-7-bateria-strefa-czasowa

Wyłącz automatyczne ustawianie strefy czasowej, daty i godziny przechodząc do Ustawienie > Ogólne > Data i czas. 

8. Wyłącz powiadomienia Push dla poczty

iOS-7-bateria-push

Domyślnie poczta sprawdzana jest automatycznie i „wypychana” z serwera do iPhone’a, gdy jest to możliwe. Oszczędź baterię, wybierając rzadsze pobieranie wiadomości, lub ustawiając pobieranie ręczne. Możesz to zrobić dla każdego z kont w Ustawienia > Poczta, kontakty, inne. > Pobierz nowe dane.

9. Wyłącz wibracje i zbędne dźwięki

iOS-7-bateria-wibracje-dzwieki

Jeśli macie głośno ustawiony dzwonek, to wyłączenie wibrowania w trybie dzwonka pozwoli zaoszczędzić parę procent baterii. Wibrowanie jest szczególnie niebezpieczne, jeśli zostawicie telefon na brzegu stołu, a on zacznie dzwonić :-) Wibracje wyłączycie w Ustawienia > Dźwięki > Wibruj w trybie dzwonka. Przechodząc na tym ekranie na sam dół wyłączycie również dźwięki klawiatury i blokady ekranu.

10. Wyłącz zbędne alarmy w Centrum powiadomień

iOS-7-bateria-centrum-powiadomien

Alerty, Plakietki i Banery pozostawcie włączone tylko dla niezbędnych programów i funkcji telefonu. Powiadomieniami możecie zarządzać w Ustawienia > Centrum powiadomień. Nowy system iOS 7 (iOS 8) jest bardzo energożerny, dlatego warto zastosować powyższe ustawienia. Przy takiej konfiguracji na pewno zauważycie znaczące wydłużenie czasu pracy baterii. Jeśli znacie jeszcze jakieś sposoby,aby bateria dłużej świeciła się na zielono napiszcie w komentarzach.

Jeśli nie macie jeszcze iOS-a 7, zobaczcie co zrobić przed aktualizacją: Co zrobić przed aktualizacją do iOS 7?