6 najdroższych smartfonów na świecie

Oto najdroższe modele smartfonów na świecie, które obecnie można kupić za kwotę od 12 do 128 tysięcy złotych…

Smartfony z górnej półki Samsunga i Apple’a są super i posiadają wszystko czego oczekujemy od smartfona, ale miliony ludzi na świecie mają iPhone’a 6s lub Galaxy S7. Jeśli masz więcej pieniędzy i szeroki gest, a może chcesz zaimponować swoim bogatym kumplom, to jest kilka modeli smartfonów w niebotycznie wysokich cenach, które są zaporowe dla większości ludzi na świecie..

Niestety poniższe modele smartfonów, są niebotycznie drogie, ale działają wyłącznie pod systemem Android, jak wiadomo Apple nie pozwala innym producentom smartfonów na wykorzystanie systemu operacyjnego iOS.

Zabawne jest to, że większość z najdroższych smartfonów świata, których listę znajdziesz poniżej, posiada taką sama specyfikację techniczną jak smartfony, które znajdują się w kieszeniach większości ludzi. Co czyni je najdroższymi na świcie? Niektóre wyposażone są w ekskluzywne funkcje, a inne mają po prostu ładny wygląd wykonany z drogich wykończeń.

Czasem skóra i diamenty wystarczą, aby zwykły telefon zamienić w drogie cacko, sprawdź listę najbardziej luksusowych i drogich smartfonów, które obecnie można kupić:

Mobiado Grand Touch em Marble

Marmurowy smartfon może być trochę ciężki. Inne opcje wykończeń tego modelu obejmują Burl, Cocobolo, heban, i granit. Trzeba przyznać, że wszystkie wyglądają osobliwie. Ich cena zaczyna się od 12 000 zł, czyli 3 100 $.

Mobiado Grand Touch em Marble

Tonino Lamborghini – 88 Tauri

Tonino Tauri 88 od Lamborghini w obudowie ze skóry i stali kosztuje ok. 20 500 zł (ok. 5 250 $). Mimo swojej ceny nie posiada zaskakującej specyfikacji.

Tauri 88 - Tonino Lamborghini

Gresso Regal Gold

Ten smartfon wytrzymuje ekstremalne obciążenia mechaniczne. Gressa Regal Gold wykonany jest wysokiej klasy płyty tytanowej, dzięki czemu posiada unikalne właściwości ochronne, a przy tym jest lekki. Tytan klasy 5. jest szeroko stosowany w przemyśle lotniczym i produkcji samochodów sportowej z najwyższej półki. Jeden proces obróbki tytanu i frezowania trwa 8 godzin przy użyciu zaawansowanego technologicznie sprzętu. Za takie urządzenie trzeba zapłacić 23 000 zł (ok. 6 000 $). Obudowa pokryta jest 18-karatowym złotem.

Gresso Regal Gold

Sirin Solarin Crystal White Carbon DLC

Obudowa Sirin Solarin jest wykonana z białego węgla i inkrustowana jest czarnymi diamentami, można go kupić już od 62 000 zł (15 900 $). O tym smartfonie pisaliśmy już ponad miesiąc temu. Główną zaletą smartfona ma być ultrabezpieczeństwo i zachowanie prywatności użytkownika.

Vertu New Signature Touch z obudową wykonaną z błękitnej skóry cielęcej

Telefony Vertu wyposażone są w specjalne funkcje, takie jak 24-godzinna usługa concierge, z której właściciel smartfona może skorzystać dzwoniąc w dowolnym momencie lub wysyłając SMS-a. Opcja Sky Blue jest pikowana i kosztuje o ponad  39 000 zł (10 000 $) więcej niż inne opcje bez pikowanej skóry cielęcej. Inne mniej kosztowne opcje zrobione zostały z jaszczurki i skóry aligatora. Cena najdroższego modelu zaczyna się od 77 000 zł (19 800 $).

Vertu New Signature z błekitnej pikowanej skóry cielęcej

Goldvish Eclipse z diamentami i czarną skórą aligatora

Najdroższym smartfonem na świecie jest niewątpliwie Goldvish Eclipse z diamentami i czarną skórą aligatora, za który trzeba zapłacić ponad 128 000 zł (32 800 $). Za sam model, bez diamentów trzeba zapłacić tylko 27 000 zł (ok. 7 000 $).

Goldvish Eclipse z diamentami i czarna skóra aligatora - najdroższy smartfon na świecie

No dobrze, a teraz szczerze. Który z powyższych, najdroższych na świecie smartfonów najbardziej Ci przypadł do gustu?

źródło: Business Insider – These are the most expensive smartphones you can buy right now