Solarin – najdroższy smartfon z Androidem?

Poznaj smartfona Solarin z systemem Android, który kosztuje 17 tys. dolarów – oznaka próżności, czy rzeczywiście warto?

Solarin - smartfon z Androidem za 17 tys. dolarów

Ile jesteś w stanie wydać pieniędzy na smartfona, który byłby najbardziej bezpiecznym urządzeniem na świecie? Nie jest tajemnica, że platforma Android jest dosyć często atakowana przez złośliwe oprogramowanie i exploity w postaci złośliwego oprogramowania wykorzystującego różnego rodzaju metody dostania się do naszych danych na smartfonach.

Firma SIRIN LABS uznała, że ludzie chcą urządzenia, które zapewni najbardziej niezawodne i bezpieczne doświadczenia. W związku z tym w tym tygodniu wypuściła do sprzedaży smartfona Solarin w cenie 17 000 dolarów.

Jest to niewątpliwie jeden z najdroższych i jak zapewnia producent najbezpieczniejszych smartfonów, które ochronią naszą prywatność.

Solarin - smartfon z Androidem za 17 tys. dolarów

Podczas premiery w Londynie na początku tego tygodnia, obok właścicieli SIRIN LABS wystąpiły takie gwiazdy jak Tom Hardy i Leonardo DiCaprio, którzy oficjalnie uczestniczyli podczas światowej premiery smartfona SOLARIN z Androidem. Gwiazdy nie znalazły się tam przypadkowo. DiCaprio znany jest jako zwolennik wcześniejszego przedsięwzięcia założyciela SIRIN Labs (Moshe Hogeg). Brytyjski łamacz serc i gwiazda Hollywood Tom Hardy był również pod ręką, aby omówić kwestie bezpieczeństwa związane z hackerskimi próbami uzyskania dostepu do jego urządzenia.

Angażując takie gwiazdy do promocji smartfona, firma wyraźnie daje do zrozumienia, że urządzenie nie jest dla wszystkich – nie każdy może sobie pozwolić na wydanie 17 tys. dolarów (ok. 65 650 zł).

Firma zainwestowała ok 72 mln dolarów na projekt, badania i produkcję tego super bezpiecznego smartfona. Aby inwestycja się zwróciła wystarczy sprzedać nieco ponad 4 tys. sztuk smartfonów Solarin. Czy produkt dla VIP-ów rzeczywiście się sprzeda i będzie cieszył się popularnością wśród gwiazd i osób publicznych?

Solarin - bezpieczeństwo

Specyfikacja techniczna Solarin

Urządzenie ma przekątną wyświetlacza 5,5 cala i posiada imponującą specyfikację:

 • wyświetlacz LCD IPS 1440p
 • Android 5.1
 • waga 250 g
 • grubość 11,1 mm
 • procesor Qualcomm Snapdragon 810 z X10
 • LTE oraz łączność Wi-Fi
 • 4GB RAM
 • 128 GB pamięci wewnętrznej
 • 24-pikselowy aparat z czterema lampami LED Flash OIS
 • przedni aparat 8 megapikseli z lampą błyskową
 • bateria o pojemności 4000 mAh, która powinna wystarczyć na 31 godzin rozmów
 • łącze USB-C

Cóż, gwiazdy powinny zakochać się w tym smartfonie – zdjęcia na Instagrama wykonane w takiej rozdzielczości powinny zachwycić wszystkich fanów (sic!).

Z punktu widzenia bezpieczeństwa – co jest głównym atutem tego urządzenia – telefon posiada Security Shield, które działa na zasadzie przełącznika bezpieczeństwa aktywującego urządzenie. Solarin posiada także czytnik linii papilarnych z tyłu telefonu.  Pełną listę zabezpieczeń możesz zobaczyć na obrazku powyżej.

SIRIN Labs we współpracy z Koolspan i Zimperium wprowadziło nowatorskie mechanizmy zabezpieczeń i ochrony prywatności urządzenia, które powinny skutecznie chronić przed atakami i exploitami.

Telefon jest dostępny w sprzedaży bezpośrednio na stronie producenta – SIRIN LABS (lin w źródle tego artykułu), a cena uzależniona jest od jednego z czterech wykończeń:

 • SOLARIN Fire Black Carbon Titanium: 13 800 $ + VAT
 • SOLARIN Fire Black Carbon DLC: 14 900 $ + VAT
 • SOLARIN Fire Black Carbon Yellow Gold: 17 400 $ + VAT
 • SOLARIN Crystal White Carbon DLC: 15 900 $ + VAT

Niestety nie miałem okazji obejrzeć tego cudeńka na żywo i nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej na temat smartfona, niż wiemy z doniesień prasowych i strony internetowej. Jeśli jednak masz na zbyciu kilkadziesiąt tysięcy złotych pewnie warto kupić to urządzenie – koniecznie daj znać w komentarzu jak się sprawuje – chętnie też spotkam się z właścicielem takiego smartfona, żeby obejrzeć go w akcji.

źródło: Sirin Labs – Solarin – Specyfikacja techniczna