Wideotest baterii popularnych smartfonów (2016)

Samsung udostępnił porównanie żywotności baterii popularnych smartfonów – HTC 10, Sony Xperia™ X, iPhone 6s, Galaxy S7 i S7 edge, LG G5, Huawei P9.

Porównanie żywotności baterii popularnych smartfonów (lipiec 2016, wideo)

Wszyscy właściciel smartfonów doskonale wiedzą, że przez cały dzień można spokojnie rozładować baterię smartfona, który został naładowany do 100%. Wystarczy tylko intensywnie z niego korzystać, albo łapać przez cały dzień pokemony. (sic!). Nowoczesne smartfony mają wyświetlacze o bardzo dobrej rozdzielczości, a to wymaga sporej baterii. Dodatkowo wymagające aplikacje, z których korzystamy jednocześnie i wiele innych.

Dobry smartfon musi mieć zatem wystarczającą baterię, która nadąża za technologią i pozwala na korzystanie bez stresu z urządzenia przynajmniej przez cały dzień. Nie będzie żadnego pożytku z najbardziej zaawansowanego smartfona, jeśli bateria nie wystarczy na komfortowe korzystanie z niego.

Firma Samsung opublikowała nowe wideo, na którym porównuje swoje flagowe smartfony Galaxy S7 i S7 edge z najnowszymi popularnymi smartfonami innych topowych firm.  Wyniki testu baterii nie są zaskakujące, bowiem Samsung w najnowszych modelach dużą wage postawił na żywotność baterii. Oba Galaxy S7 odnotowały ponaddwugodzinną przewagę nad konkurentami osiągając 10,5 godz. i prawie 11 godz. czynnej pracy smartfona na pełnej baterii.

Wyniki testu baterii popularnych smartfonów (2016)

Oto jak wypadły pozostałe modele smartfonów (w kolejności od najlepszego):

model smartfonaczas pracy na 1 ładowaniu
Samsung Galaxy S710 godz. 59 min. 11 s
Samsung Galaxy S7 edge10 godz. 30 min. 14 s
iPhone 6s8 godz. 13 min. 57 s.
HTC 108 godz. 0 min. 3 s
Sony Xperia™ X7 godz. 15 min. 35 s
Huawei P96 godz. 51 min. 43 s
LG G56 godz. 31 min. 49 s

Zobacz także: Ranking smartfonów z najlepszą baterią (2015)

Ponaddziesięciogodzinnym czasem pracy na jednym ładowaniu mogły poszczycić się tylko smartfony Galaxy S7 Samsunga, Na drugim miejscu znalazł się najnowszy smartfon Apple’a iPhone 6s i HTC 10, które pracowały około 8 godzin. Sony Xperia™ X osiągnęła nieco ponad 7 godzin a Huawei P9 oraz LG G5 osiągnęły najgorsze wyniki z czasm grubo ponad 6 godzin.

Wszystkie porównywane smartfony były testowane w podobnych warunkach, z porównywalnym stawieniem jasności wyświetlacza, z włączonym Wi-Fi i Bluetoothem oraz NFC. Wszystkie modele nie miały włożonej karty SIM, więc nie były połączone z siecią komórkową. Na start wszystkie telefony miały w pełni naładowaną baterię do 100 proc. Należy pamiętać, że warunki przyjęte do testu nie odzwierciedlają wykorzystania smartfona w świecie rzeczywistym. Na codzień, większość z Was z pewnością używa swoje urządzenie w sposób, który wymusza znacznie więcej energii – wystarczy włączyć nawigację GPS…

Mimo wszystko, prawie 11 godzin pracy smartfona to imponujący wynik, nawet przy zminimalizowanym użyciu. Pamiętajmy jednak, że bateria to nie wszystko i warto przyjrzeć się możliwościom poszczególnych flagowców z 2016 roku.

Podczas przeprowadzania badania kontrolowanego bardzo często osiąga się lepsze wyniki czasu pracy baterii, niż rzeczywiście wygląda to podczas typowego użytkowania. Niektóre testy w świecie rzeczywistym, pozostawiły wiele do życzenia podczas korzystania ze smartfonów Samsunga. Sam test przygotowany został przez południowokoreańską firmę, więc nie należy spodziewać się gorszych osiągów dla własnych produktów :)

Na szczęście w najnowszych smartfonach Samsung można włączyć tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving, który potrafi znacząco przedłużyć działanie smartfona w kryzysowej sytuacji. W tym trybie, wyświetlacz działa w trybie szarości i ogranicza korzystanie z najbardziej podstawowych aplikacji mobilnych – co nie nadaje się do codziennego użytkowania – tylko do wykonywania połączeń głosowych.

Zobacz także: 5 mitów dotyczących ładowania iPhone’a i iPada

źródło: YouTube Samsung Deutchland via Android Headlines