Pierwsza duża aktualizacja Pokémon GO

Najnowsze uaktualnienie gry Pokémon GO zawiera całkiem nowe funkcje oraz poprawki błędów i stabilności – zobacz pełną listę zmian.

Pierwsze duże uaktualnienie gry Pokemon GO

Popularna gra Pokémon GO otrzymała właśnie pierwszą dużą aktualizację od momentu premiery. Wersja 0.31.0 dla Androida oraz 1.1.0 na iOS-a wprowadza kilka widocznych usprawnień i nowych funkcji w tym: odświeżenie interfejsu użytkownika a także możliwość dostosowania awatara w opcjach aplikacji. Oprócz poprawek i optymalizacji, zmieniono także statystyki użytkownika, dodając ikony osiągnięć.

W wersji 1.1.0 na iOS-a, pomimo aktualizacji, widoczny jest opis wersji 0.31.0 – prawdopodobnie niedopatrzenie deweloperów – ponieważ po pobraniu uaktualnienia będziecie mogli cieszyć się nowymi funkcjami.

Choć interfejs gry (UI) pozostaje taki sam, istnieją pewne zauważalne zmiany graficzne w tej wersji. Niantic użyło teraz Material Design FAB w wielu innych miejscach w aplikacji. Na ekranie profilu użytkownika, FAB pozwala użytkownikom zobaczyć dziennik i dostosować swój avatar, a w szczegółach pokemonów dodano opcję Transfer i Favorite, aby uniknąc przypadkowych kliknięć na głównym ekranie. Na kilku ekranach aplikacji czcionka jest znacznie wyraźniejsza.

Zobacz także: Oto, jak wygląda ostatni level Pokémon GO

Co nowego w Pokémon GO (v. 1.1.0 iOS, v. 0.31.0 Androida) – opis zmian

Wśród zmian w najnowszej wersji Pokémon GO, która została dzisiaj udostępniona do pobrania w sklepie App STore oraz Google Play znalazły się między innymi:

 • Awatary mogą być personalizowane z poziomu aplikacji, po wejściu na profil trenera. Do tej pory, swojego  awatara można było dostosować podczas rejestracji w aplikacji lub poz zalogowaniu na swój profil w przeglądarce. Teraz ustawienia awatara dostępne są w menu aplikacji. Można zmienić strój swojego trenera, włosy, ubranie, odcień skóry i wiele innych.
Ustawienia awatara w Pokemon GO
Ustawienia awatara w aplikacji Pokemon GO
 • Skorygowano przebieg walk i wartości obrażeń dla niektórych pokemonów. Od teraz będzie można precyzyjniej obliczyć swoje szanse w walce z przeciwnikiem o określonych XP. (Szczegóły punktacji opublikowali użytkownicy Reddita).
 • Poprawiono niektóre animacje PokeGymach, dzięki czemu są płynniejsze i w niektórych przypadkach bardziej wyraźne.
 • Poprawiono problemy aplikacji z zarządzaniem pamięci urządzenia. Ta poprawka będzie najbardziej zauważalna na urządzeniach z mniejszą ilością pamięci RAM – podczas przełączania się między aplikacjami nie ma już opóźnień a sama gra ładuje się znacznie szybciej na niektórych urządzeniach.
 • Usunięto ślady znajdujących się w pobliżu Pokémonów. Po wybraniu listy Nearby nie pojawiają się już ślady trzech łapek pod wizerunkami pobliskich pokemonów. Pozostawiono jednak radar, który zaznacza wybranego osobnika w zielonym pulsującym kółku.
usunieto ślady Pokemonów w pobliżu
Usunięto ślady pokemonów w pobliżu
 • Inne poprawki podczas znalezienia dzikich pokemonów. Ciężko powiedzieć czego dokładnie dotyczą, ale z pewnością chodzi o elementy związane z punktacją i mechaniką.
 • Aktualizacje na ekranie szczegółów Pokémona. Przeniesiono z dołu ekranu przycisk Transfer do menu bocznego obok opcji Favorite.
Widok ze szczegółami Pokemona
Widok ze szczegółami Pokemona
 • Zaktualizowane ikony medalów otrzymanych za osiągnięcie w grze. Osiągnięcia w profilu użytkownika były do tej pory oznaczane taką samą ikoną, teraz  nawiązuje ona tematycznie do danej kategorii.
Nowe ikony medali za osiagnięcia
Nowe ikony medali za osiągnięcia
 • Naprawiono problemy z wyświetlania niektórych obiektów na mapie
 • Drobne poprawki tekstowe. Od teraz, zaraz po uruchomieniu aplikacji pojawiają się komunikaty ostrzegające przed różnego rodzaju zagrożeniami wynikającymi z grania w Pokemon GO, na przykład:
  • Do not enter dangerous areas while playing Pokémon GO. (z ang. Nie należy wchodzić do niebezpiecznych miejsc podczas gry)
  • Remember to be alert all times. Stay aware of your surroundings. (z ang. Pamiętaj, aby być czujnym cały czas. Bądź świadomy swojego otoczenia.)
  • Do not trespass while playing Pokémon GO. (z ang. Nie wkraczaj na teren prywatny podczas gry.)

Komunikaty ostrzegawcze, które wyświetlaja się po uruchomieniu aplikacji
Komunikaty ostrzegawcze, które wyświetlaja się po uruchomieniu aplikacji
Aktualizacja 1.08.2016:

W zaledwie dwa dni od ostatniego update’u aplikacji, w poniedziałek 1 sierpnia firma Niantic Inc. wydała kolejną, tym razem drobną poprawkę o numerze 1.1.1 na iOS-a i 0.31.1 na Androida, w której opisie zmian znajdują się:

 • poprawki wydajnościowe w szczegółach pokemona i na wyświetlanych listach,
 • poprawiono łącze do upgrade’u aplikacji.

Niestety nie przywrócono śladów i radaru namierzającego.

Screen z historią zmian w wersji 1.1.1 aplikacji
Screen z historią zmian w wersji 1.1.1 aplikacji
Ci z Was, którzy mają już zainstalowaną aplikację, mogą udać się do swojego sklepu z appkami i pobrać aktualizację w zakładce Uaktualnienia w App Storze (ok. 151 MB) i Moje aplikacje w sklepie Google Play (rozmiar ok. 60 MB). Jeżeli nie masz jeszcze zainstalowanej gry, możesz ściągnąć jej najnowszą wersję klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play