Jak odzyskać skasowane wiadomości SMS na iPhonie?

Trzy sposoby na przywrócenie usuniętych wiadomości tekstowych (SMS, iMessage) na iPhonie.

Jak odzyskać/przywrócić usunięte wiadomości SMS i iMessage na iPhone'ie?

Istnieją trzy sposoby, aby odzyskać usunięte z iPhone’a wiadomości SMS i iMessage:

 1. za pomocą iCloud (działa w wybranych krajach i u wybranych operatorów komórkowych),
 2. przy użyciu programu iTunes (musisz mieć zapisane skasowane wiadomości w kopii zapasowej na dysku),
 3. za pomocą aplikacji firm trzecich (najlepiej wykorzystać ten sposób zaraz po usunięciu wiadomości).

W tym artykule pokażę Ci krok po kroku, jak odzyskać skasowane wiadomości przy pomocy każdego z tych sposobów. Jeśli przez przypadek skasowałeś wszystkie stare wiadomości tekstowe z iPhone’a, a okazało się, że w jakimś celu potrzebujesz do nich wrócić, jest szansa, że łatwo je odzyskasz.

Rzeczywiście, jest to możliwe i można to zrobić bez konieczności uciekania się do znacznie trudniejszych i czasochłonnych metod, takich jak przywracanie na przykład kopii zapasowej. W najgorszym wypadku można użyć aplikacji firm trzecich. Sprawdź poniższe trzy metody na przywrócenie SMS-ów od ukochanej osoby albo sentymentalne rozmowy, bez których nie możesz żyć (sic!). Czasem SMS-y mogą posłużyć jako dowód w sprawie, więc poniższe wskazówki mogą się przysłużyć do znacznie poważniejszych celów.

Zobacz także: Jak przywrócić usunięte kontakty i dane z iCloud

Przywracanie usuniętych wiadomości SMS z iPhone’a za pomocą iCloud

Jeśli masz włączoną kopię zapasową telefonu iPhone w chmurze iCloud lub iTunes powinieneś być w stanie przywrócić wszystkie wiadomości tekstowe iPhone’a, które zostały zapisane w kopii zapasowej.

Niestety nie we wszystkich rejonach i nie dla wszystkich operatorów komórkowych w iCloud są tworzone kopie zapasowe SMS-ów. Aby się o tym przekonać musisz przejść do punku 2. przywracania, aby przekonać czy Twój operator na to pozwala. (W polskiej sieci Orange niestety nie ma takiej możliwości).

 1. Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID w serwisie Apple’a: icloud.com
 2. Kliknij na ikonę aplikacji Wiadomości (jeśli jej nie widzisz, oznacza, że nie archiwizacja SMS-ów nie jest wspierana)
 3. Jeżeli ikona Wiadomości jest w panelu iCloud, znajdziesz w aplikacji zarchiwizowane wiadomości.
 4. Teraz przejdź do iPhone’a i wybierz Ustawienia → iCloud
 5. Wyłącz archiwizowanie wiadomości tekstowych (lub upewnij się, że jest to wyłączone). Wiem, że brzmi to sprzeczne z tym co podpowiada intuicja, ale tak należy zrobić.
 6. Zobaczysz okienko pop-up. Wybierz: Przechowuj na moim iPhone’ie.
 7. Teraz wybierz archiwizowanie wiadomości tekstowych.
 8. Wybierz „Połącz” i poczekaj. Po kilku minutach, skasowane wiadomości tekstowe powinny pojawić się z powrotem na iPhone’ie.
Przywracanie SMS-ów z iCloud

Przywracanie usuniętych wiadomości tekstowych z iPhone’a za pomocą programu iTunes

Nie martw się, jeśli powyższa metoda nie działa. Pozostały jeszcze dwie dodatkowe opcje, aby spróbować odzyskać wiadomości SMS. Spróbujmy odzyskiwania skasowanych wiadomości SMS za pomocą kopii zapasowej z programu iTunes. Opcja działa tylko wówczas, jeśli masz włączoną automatyczną synchronizację z programem iTunes i utworzoną kopię zapasową lokalnie na komputerze Mac lub PC.

 1. Podłącz iPhone’a do komputera na którym masz włączoną synchronizację, za pomocą kabla USB. Program iTunes powinien otworzyć się automatycznie (jeśli nie, otwórz go ręcznie).
 2. Powinieneś zobaczyć ikonę iPhone’a – wybierz ją i przejdź do pozycji Podsumowanie.
 3. Teraz wybierz Odtwórz kopię zapasową, jeśli data utworzonej kopii sugeruje, że znajdują się na niej usunięte wiadomości. Jeżeli nie masz pewności, nie wykonuj tej operacji. UWAGA: Wszystkie dane, które znajdują się na wcześniejszej kopii zapasowej zastąpią dane, które znajdują się teraz w telefonie! Więc upewnij się, że nie masz niczego, co mógłbyś utracić podczas przywracania ostatniej kopii z komputera.
 4. To zajmie kilka minut. Usunięte wiadomości tekstowe powinny się pojawić naiPhone’ie.

Na poniższym screenie, widać, że kopia zapasowa iPhone’a nie została utworzona na komputerze. Opcja Archiwizuj teraz pozwoli utworzyć lokalną kopię danych do przywracania w przyszłości. Zaleca się wykonanie takiej kopii na przykład przed aktualizacją iPhone’a.

Przywracanie kopii zapasowej iPhone'a w programie iTunes
Przywracanie kopii zapasowej iPhone’a w programie iTunes

Przywracanie usuniętych SMS-ów na iPhone przy użyciu aplikacji firm trzecich

Jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziała, to jest czas, aby przejść do środków ostatecznych. Może Cię trochę kosztować i nie ma gwarancji, że zadziała.

Nigdy nie używałem żadnej z tych aplikacji, ale kilka wydaje się mieć dobrą reputacje wśród użytkowników:

Wiadomości SMS i iMessage nawet po usunięciu pozostają w pamięci iPhone’a. Do momentu, aż zostaną nadpisane powinieneś odzyskać przy użyciu narzędzi do odzyskiwania skasowanych wiadomości – ale nie ma takiej gwarancji. Dlatego taką operację należy wykonywać od razu po tym, jak wiadomości zostaną usunięte.

Zobacz także: Przenoszenie zawartości z telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch na nowe urządzenie

źródło: TechAdvisor – Can you retrieve deleted texts on iPhone? Restore deleted messages – How-To