TOP 5 najlepszych aplikacji mobilnych VOD w Polsce

W jakich aplikacjach mobilnych VOD można oglądać najlepsze filmy, seriale i programy na żądanie? Zobacz zestawienie najlepszych aplikacji VOD dostępnych w Polsce?

TOP 5 najlepszych aplikacji mobilnych VOD w Polsce

Wraz z wejściem na polski rynek jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów streamingowych z filmami i serialami na żądanie Netflix (zobacz: Netflix już dostępny w Polsce!), możemy spodziewać się, że konkurencja będzie coraz silniejsza. Przygotowałem dla Was zestawienie najlepszych aplikacji VOD, które można pobrać na smartfony i tablety z systemem iOS, Android i Windows Phone.

Trudno oceniać ofertę programową i zawartość filmów poszczególnych platform, ponieważ każdy użytkownik ma inne wymagania i oczekiwania, stąd jest to bardzo subiektywne. Można oczywiście przyjąć kryterium obecności największych hitów z TOP 100 serwisu IMDb czy Filmweb w bibliotece filmów i seriali każdego z serwisu VOD, ale jest to czynnik zmienny. W moim zestawieniu oczywiście uwzględniłem występowanie w bazie aplikacji VOD popularnych i ciekawych programów, ale nie było to głównym czynnikiem.

Wybrałem najciekawsze serwisy z wideo na żądanie, które posiadają ciekawą aplikację mobilną z dobrą bazą filmów i seriali VOD (z ang. Video on Demand, czyli Wideo na Życzenie).


Jak oglądać filmy i seriale z aplikacji mobilnych VOD na telewizorze?

Z wybranych przez mnie aplikacji mobilnych serwisów VOD tylko Netflix posiada dedykowaną aplikację na Apple TV, część z nich posiada aplikacje na telewizory Smart TV. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą AirPlay streamować obraz z urządzenia mobilnego do telewizora, albo za pomocą kabla HDMI podłączyć laptopa i oglądać wideo z przeglądarki internetowej.

Czym powinna charaktyryzować się dobra aplikacji VOD?

Każdy dobry serwis VOD musi posiadać aplikację mobilną. Ale co powinna mieć dobra aplikacja VOD?

Dobra mobilna aplikacja streamingowa z materiałami wideo na żądanie powinna:

 • posiadać interesującą nas i bogatą bibliotekę filmów, seriali i programów – dla jednych będą to najnowsze hity, dla innych programy rozrywkowe, a dla serialowych maniaków najnowsza baza ciekawych seriali, które nie były jeszcze emitowane w telewizji,
 • umożliwiać wybranie polskiej lub angielskiej ścieżki dźwiękowej oraz napisów
 • mieć możliwość instalacji na smartfonach i tabletach z trzema popularnymi systemami mobilnymi: Android, iOS i Windows Phone; dodatkowym atutem jest zawsze aplikacja na Smart TV
 • mieć możliwość personalizacji – dodawanie do ulubionych, kontynuowanie oglądania rozpoczętego filmu na innym urządzeniu, kreator naszego gustu filmowego na podstawie ulubionych produkcji a nawet tworzenie profili dla członków rodziny (w tym kontrola rodzicielska),
 • mieć intuicyjny, prosty i estetyczny wygląd – nawigacja i obsługa aplikacji powinna być łatwa i płynna – nie zapominajmy, że ma służyć do oglądania,
 • oferować materiały wideo w jakości HD,
 • oferować dostęp do bazy za konkurencyjną cenę lub posiadać możliwość oglądania wybranych materiałów za darmo w zamian za obejrzenie reklam.

ikona aplikacji mobilnej NetflixNetflix

W aplikacji Netflix można oglądać programy telewizyjne, seriale i filmy rekomendowane dla Ciebie, w tym wielokrotnie nagradzane seriale wyprodukowane przez Netflixa. W tym sersie każdy znajdzie coś dla siebie – szczególnie wielbicie seriali. W aplikacji nie ma reklam, a przez miesiąc można wypróbować aplikację za darmo, bez ograniczeń i z pełnym dostępem do biblioteki filmów. Z subskrypcji można skorzystać bezpośrednio przez aplikację i w każdej chwili można z niej zrezygnować. Najtańszy abonament miesięczny kosztuje 7,99 euro (ok. 35 zł).

Jak działa Netflix?

 • W aplikacji Netflix mamy dostęp do programów telewizyjnych, seriali i filmów przez cały czas.
 • Aplikacja posiada wygodny sposób przeglądania tytułów i wyszukiwanie ulubionych filmów.
 • Im więcej oglądasz, tym Netflix lepiej dostosowuje rekomendowane dla Ciebie filmy i seriale, które na pewno pokochasz.
 • Można utworzyć do pięciu profili indywidualnych w ramach jednego konta Netflix. Profile pozwalają różnym członkom rodziny dostosować własne indywidualne propozycje ulubionych filmów, programów i seriali.
 • Wideo można oglądać w jakości SD, HD lub Ultra HD na jednym lub kilku urządzeniach jednocześnie w zależności od wysokości wykupionego abonamentu.
 • Aplikacja w wygodny sposób zapamiętuje rozpoczęte seanse, które można kontynuować od tego samego momentu na innym urządzeniu.
 • Niektóre filmy i seriale nie posiadają jeszcze polskich napisów lub lektora, ale sukcesywnie pojawiają się tłumaczenia w naszym ojczystym języku.
 • Brakuje także niektórych tytułów ze względów licencyjnych, takich jak np. „House of Cards”.

Aplikacja Netflix (screen)

Pobierz aplikację mobilną Netflix:

Serwis internetowy netflix.pl

ikona aplikacji mobilnej HBO GOHBO GO Polska

W aplikacji mobilnej HBO GO Polska możesz oglądać ulubione filmy i seriale z oferty HBO, w tym hity filmowe prosto z Hollywood, kultowe seriale produkcji HBO, kontrowersyjne dokumenty i widowiskowe koncerty. Serwis jest dostępny na smartfonach i tabletach oraz aplikacji na telewizory Smart TV dla abonentów, którzy posiadają wykupiony pakiet HBO i HBO GO. Według informacji od polskiego oddziału HBO, stacja nie planuje w tym momencie wydania aplikacji na urządzenia Apple TV.

Jak działa aplikacja HBO GO Polska?

 • W aplikacji mobilnej HBO GO Polska obejrzysz hity filmowe nadawane na kanale HBO, w tym filmy, dokumenty, koncerty oraz najlepsze seriale HBO takie jak „Czysta krew”, „Gra o tron”, „Zakazane imperium”, „Rodzina Soprano”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Pohamuj entuzjazm”, „Seks w wielkim mieście”, „Prawo ulicy” i wiele innych.
 • W platformie znajduje się także dostęp do materiałów zza kulis.
 • Aplikacja umożliwia streamowanie kanałów HBO HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD na żywo.
 • Posiadacze abonamentu HBO mają nieustanny dostęp do aplikacji HBO GO z filmami na żądanie.
 • Można stworzyć własną listę odtwarzania, aby obejrzeć ulubione filmy i seriale wtedy, kiedy chcesz w aplikacji na innym urządzeniu lub komputerze.
 • HBO GO wyświetla napisy w czasie rzeczywistym podczas emisji materiałów wideo na wszystkich dostępnych platformach.

Aby korzystać z aplikacji HBO GO, należy zamówić usługę u swojego operatora lub sieci kablowej.  Aby odtwarzać filmy na urządzeniu mobilnym musimy mieć połączenie  z siecią Wi-Fi lub 3G. Niemniej jednak w przypadku urządzeń mobilnych mogą wystąpić pewne ograniczenia.

Aplikacja mobilna HBO GO (screen z iPada)

Pobierz aplikację mobilną HBO GO:

Serwis internetowy hboGO.pl

Ikona aplikacji mobilnej Player TVNPlayer TVN

Aplikacja Player to platforma wideo na żądanie telewizji TVN. Dzięki tej usłudze użytkownicy mają dostęp do największej biblioteki seriali, show i programów emitowanych na głównej antenie stacji TVN oraz w kanałach tematycznych. Player to także możliwość przedpremierowego oglądania najbardziej oczekiwanych produkcji antenowych. Z aplikacji można korzystać jedynie na terytorium Polski (IP musi być rozpoznawane jako polskie).

Jak działa aplikacja Player?

 • W bazie aplikacji Player znajdują się wszystkie najpopularniejsze programy telewizyjne TVN-u.
 • W darmowej wersji aplikacji, programy przerywane są reklamami, które powodują niekiedy zrywanie streamingu, wtedy wymuszone jest obejrzenie reklam od początku, czasem po dwa bloki, jeśli byliśmy akurat przy końcówce programu.
 • Aplikacja to głównie produkcje TVN-u – jeśli szukasz zagranicznych produkcji to warto sprawdzić inne aplikacje,
 • Zagraniczne filmy i seriale nadawane są z lektorem.
 • Wideo streamowane jest w jakości HD.
 • Brak wersji na Apple TV, ale dostępna jest aplikacja na większość telewizorów Smart TV.

Player.pl TVN (screen aplikacji mobilnej na iPada)

Pobierz aplikację mobilną Player:

Serwis internetowy player.pl

Ikona aplikacji mobilnej iplaipla

Aplikacja mobilna serwisu IPLA oferuje darmowy dostęp do bogatej bazy wideo na życzenie opartej na telewizji Polsat oraz TVP, w tym: kultowe seriale, najgłośniejsze wydarzenia sportowe, festiwale, koncerty, programy talk-show i przyrodnicze.
IPLA oferuje również dostęp do programów publicystycznych i ekonomicznych. Wśród oferty znajduje się także oferta dla najmłodszych widzów, którzy wraz ze swoimi rodzicami mogą oglądać legalne i bezpieczne bajki.

IPLA jest głównym konkurentem aplikacji Player TVN-u i oferuje podobną bazę programów ze swoich produkcji. Aplikację wyróżnia dostęp do emitowanych na żywo i na żądanie transmisji sportowych (walk bokserskich, itp.).

Jak działa aplikacja IPLA?

 • Oprócz dostępu do programów, filmów i seriali VOD, w pakietach IPLI masz dostępem do ponad 47 kanałów telewizyjnych, takich jak np. Polsat Sport, Eurosport, Filmbox, AXN, Kino Polska, MTV, Nickelodeon Polska czy Discovery Channel.
 • Wydajność i działanie aplikacji jest podobne do Playera TVN-u.
 • W płatnym abonamencie aplikacja umożliwia oglądanie wideo w jakości HD oraz możliwość zapisania wybranych programów do trybu offline na urządzeniach z systemem iOS. Dzięki tej funkcji w podróży możemy obejrzeć ulubione programy bez konieczności łączenia z internetem. Aby móc odtwarzać materiały wideo, wymagane jest połączenie z siecią internet oraz pakiet IPLA EXTRA za 4,99 zł na 30 dni.
 • Pakiety można testować za darmo przez 14 dni.
 • Serwis nie jest dostępny na Apple TV, telewizory Samsung i LG Smart TV posiadają w swoich sklepach dedykowane aplikacje IPLI.

ipla - screen aplikacji mobilnej VOD na iPada

Pobierz aplikację mobilną Player:

Serwis internetowy ipla.tv

Ikona aplikacji mobilnej Onet VOD - filmy i serialeOnet VoD – filmy i seriale

Aplikacja serwisu Onet VoD, według twórców, jdaje dostęp do codziennie aktualizowanego serwisu z bogatą ofertą profesjonalnych treści wideo, w ramach której użytkownicy mogą znaleźć tysiące filmów, programów telewizyjnych, seriali, dokumentów i produkcji adresowanych do najmłodszych, pochodzących od największych polskich i zagranicznych producentów i dystrybutorów (Disney, Kino Świat, Best Film, Vision Films, Galapagos, TVP i inni).

Aplikacja Onet VoD umożliwia natychmiastowy dostęp do bogatej oferty bezpłatnych filmów i seriali oraz najgorętszych hitów z dużego ekranu, w tym produkcji „prosto z kina”.

Jak działa aplikacja Onet VoD?

 • Poprzez aplikacje VoD Onet mamy natychmiastowy dostęp do bogatego i nieustannie rozwijanego katalogu bezpłatnych filmów, seriali oraz dokumentów oraz premierowych odcinków seriali i hitów kinowych.
 • Wyszukiwarka bardzo ułatwia przeglądanie dostępnych tytułów.
 • Podobnie jak Netflix aplikacja umożliwia kontynuowanie oglądanie na innym urządzeniu, ale tylko ostatniego materiału wideo, który rozpoczęliśmy odtwarzać na swoim koncie.
 • Opcja Ulubione pozwala dodać film lub serial do listy, aby obejrzeć je później.
 • Z aplikacji VoD.pl Onet można korzystać przy połączeniu 3G/4G (LTE), ale przy połączeniu Wi-Fi można obejrzeć materiały wideo w najlepszej dostępnej jakości.
 • Ze względu na ograniczenia licencyjne, treści z VoD.pl dostępne są tylko i wyłącznie na terytorium Polski (dla urządzeń identyfikowanych polskim adresem IP).
 • Aplikacja oferuje także płatny dostęp do bazy ponad 830 filmów i seriali bez reklam, z którego możesz skorzystać przez 30 dni za darmo. Po okresie bezpłatnym dostęp do VOD+ kosztuje 19,90 zł.
 • Brak wersji na Apple TV.

VoD Onet - screen aplikacji mobilnej

Pobierz aplikację mobilną Player:

Serwis internetowy VoD.pl

Aktualizacja (lipiec 2016)

CHILI - logo aplikacji VODCHILI.tv – filmy i seriale

Wszyscy, którzy lubią szybko obejrzeć największe nowości – jeszcze zanim pojawią się na DVD lub Blue Ray, warto zajrzeć do serwisu Chili.tv, w którym zaledwie po 3-4 miesiącach od premiery kinowej pojawiają się gorące tytuły (takie jak np. Zjawa, Spotlight, Marsjanin, itd.), a także polskie nowości. Filmy są dostępne w wersji z lektorem, polskimi napisami lub w wersji oryginalnej. Serwis wyróżnia baza 1810 filmów – z mnóstwem nowości! oraz bardzo przystępne ceny za wypożyczenie (już od 3,90 zł jeśli Wasz tytuł jest w promocji).

Jeżeli chcesz wypróbować serwis za darmo, skorzystaj z kodu na 2 dowolne filmy ze Special Selection CHILI TV – tylko dla czytelników serwisu mobiRANK.pl (kod ważny do końca 2016 roku): CHILI – VOD w dobrej cenie na każdym urządzeniu

Jak działa serwis CHILI?

 • brak miesięcznych opłat, subskrypcji i abonamentów – płacimy tylko za wypożyczone lub kupione filmy,
 • w bazie serwisów jest ok. 1810 filmów i 200 odcinków seriali – są to głównie nowości i najlepsze przeboje kinowe, których nie znajdziemy w innych serwisach VOD,
 • od momentu wypożyczenia mamy 28 dni na obejrzenie filmu, a po wciśnięciu PLAY możemy oglądać wypożyczony tytuł dowolną ilość razy w ciągu 48 godzin,
 • zakupione filmy oglądasz kiedy chcesz i ile razy chcesz,
 • serwis organizuje bardzo często atrakcyjne promocje, w których można wypożyczyć film od 3,90 zł,
 • filmy można oglądać na dowolnym urządzeniu: SMART TV, smartfonie, tablecie, konsoli Xbox, urządzeniu Chromecast i Smartkey,
 • możliwość oglądania różnych filmów na 5 urządzeniach jednocześnie, które przypisane są do jednego konta,
 • możliwość pobrania filmów do trybu offline, dzięki czemu możesz oglądać wypożyczone pozycje na przykład w podróży, gdzie nie ma dostępu do internetu (np. w samolocie),
 • filmy dostępne są w języku polskim (lektor lub napisy) oraz z oryginalną ścieżką dźwiękową – przed wypożyczeniem warto sprawdzić, czy dostępna jest pożądana wersja językowa,
 • filmy wypożyczasz przez przeglądarkę na komputerze lub smartfonie, a wszystkie pozycje pojawiają się w zakładce Moje zakupy na każdym połączonym z kontem urządzeniu,
 • płacić można karta kredytową, PayPalem lub doładowując swój CHILI Portfel.

Serwis Chili.tv - screen wersji przeglądarkowej

Pobierz aplikację mobilną CHILI TV:

Serwis internetowy Chili.tv

Inne ciekawe aplikacje mobilne VOD

Wymienione przez mnie TOP 5 aplikacji mobilnych VOD, to jedne z najlepszych obecnych w Polsce serwisów streamingowych na wszystkie platformy mobilne. Warto wspomnieć o nowej aplikacji serwisu nc+ GO, która jest w fazie rozwojowej, ale dla abonentów kanału Canal+ oferuje bezpłatny streaming wideo hitów kinowych oraz programów Canal+ na tablecie i smartfonie w tzw. usłudze pilotażowej. Obecnie nowa aplikacja nc+ GO dostępna jest na urządzenia z Androidem (nc+ GO na smartfona z Androidem, na tablet z Androidem), na iPhone’a i iPada wciąż można zainstalować dotychczasową aplikację nc+, ale wkrótce ma pojawić się stosowna aktualizacja.

Dla abonentów sieci Orange, operator oferuje aplikację Telewizja Tu i Tam, w której znajduje się wypożyczalnia setki filmów na życzenie. W ofercie mamy możliwość oglądania filmu dowolną ilość razy przez 48 h od momentu wypożyczenia w cenie za film od 6 do 11 zł.

Jeśli jesteście abonentami sieci kablowej np. UPC warto sprawdzić aplikację Horizon GO (aplikacja na smartfony i tablety z systemem: iOS, Android), która daje dostęp do streamingu kanałów z pakietu kablówki oraz filmów i serialów z bazy na żądanie.

Podsumowanie

Jaką usługę VOD wybrać? Na początek upewnij się, czy Twoja kablówka oferuje usługę na żądanie i czy w pakiecie znajduje się dostęp do filmów i seriali, które chcesz oglądać. Może okazać się, że ulubione tytuły obejrzysz na smartfonie i tablecie bez konieczności wykupowania dodatkowego pakietu w innym serwisie?

Aplikacja mobilna jest zwykle uzupełnieniem, aby w podróży móc oglądać programy, ale nie wyklucza również możliwości streamowania wideo na większy ekran telewizora.

To, z której usługi skorzystasz i która aplikacja mobilna VOD będzie Twoim wyborem zależy głównie od tego co chcesz oglądać. Inną aplikację wybierze fan Gry o Tron, a inną wielbiciel produkcji Netflixa i Marvela czy polskich seriali i programów takich jak Rodzika czy Kuchenne Rewolucje :)

Miłego oglądania! Dzięki dużej konkurencji mamy szansę na lepsze i bogatsze oferty streamingowe w Polsce.

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj