TOP 5 najlepszych aplikacji mobilnych VOD w Polsce

W jakich aplikacjach mobilnych VOD można oglądać najlepsze filmy, seriale i programy na żądanie? Zobacz zestawienie najlepszych aplikacji VOD dostępnych w Polsce?

TOP 5 najlepszych aplikacji mobilnych VOD w Polsce

Wraz z wejściem na polski rynek jednego z najpopularniejszych na świecie serwisów streamingowych z filmami i serialami na żądanie Netflix (zobacz: Netflix już dostępny w Polsce!), możemy spodziewać się, że konkurencja będzie coraz silniejsza. Przygotowałem dla Was zestawienie najlepszych aplikacji VOD, które można pobrać na smartfony i tablety z systemem iOS, Android i Windows Phone.

Trudno oceniać ofertę programową i zawartość filmów poszczególnych platform, ponieważ każdy użytkownik ma inne wymagania i oczekiwania, stąd jest to bardzo subiektywne. Można oczywiście przyjąć kryterium obecności największych hitów z TOP 100 serwisu IMDb czy Filmweb w bibliotece filmów i seriali każdego z serwisu VOD, ale jest to czynnik zmienny. W moim zestawieniu oczywiście uwzględniłem występowanie w bazie aplikacji VOD popularnych i ciekawych programów, ale nie było to głównym czynnikiem.

Wybrałem najciekawsze serwisy z wideo na żądanie, które posiadają ciekawą aplikację mobilną z dobrą bazą filmów i seriali VOD (z ang. Video on Demand, czyli Wideo na Życzenie).

Jak oglądać filmy i seriale z aplikacji mobilnych VOD na telewizorze?

Z wybranych przez mnie aplikacji mobilnych serwisów VOD tylko Netflix posiada dedykowaną aplikację na Apple TV, część z nich posiada aplikacje na telewizory Smart TV. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą AirPlay streamować obraz z urządzenia mobilnego do telewizora, albo za pomocą kabla HDMI podłączyć laptopa i oglądać wideo z przeglądarki internetowej.

Czym powinna charaktyryzować się dobra aplikacji VOD?

Każdy dobry serwis VOD musi posiadać aplikację mobilną. Ale co powinna mieć dobra aplikacja VOD?

Dobra mobilna aplikacja streamingowa z materiałami wideo na żądanie powinna:

 • posiadać interesującą nas i bogatą bibliotekę filmów, seriali i programów – dla jednych będą to najnowsze hity, dla innych programy rozrywkowe, a dla serialowych maniaków najnowsza baza ciekawych seriali, które nie były jeszcze emitowane w telewizji,
 • umożliwiać wybranie polskiej lub angielskiej ścieżki dźwiękowej oraz napisów
 • mieć możliwość instalacji na smartfonach i tabletach z trzema popularnymi systemami mobilnymi: Android, iOS i Windows Phone; dodatkowym atutem jest zawsze aplikacja na Smart TV
 • mieć możliwość personalizacji – dodawanie do ulubionych, kontynuowanie oglądania rozpoczętego filmu na innym urządzeniu, kreator naszego gustu filmowego na podstawie ulubionych produkcji a nawet tworzenie profili dla członków rodziny (w tym kontrola rodzicielska),
 • mieć intuicyjny, prosty i estetyczny wygląd – nawigacja i obsługa aplikacji powinna być łatwa i płynna – nie zapominajmy, że ma służyć do oglądania,
 • oferować materiały wideo w jakości HD,
 • oferować dostęp do bazy za konkurencyjną cenę lub posiadać możliwość oglądania wybranych materiałów za darmo w zamian za obejrzenie reklam.

ikona aplikacji mobilnej NetflixNetflix

W aplikacji Netflix można oglądać programy telewizyjne, seriale i filmy rekomendowane dla Ciebie, w tym wielokrotnie nagradzane seriale wyprodukowane przez Netflixa. W tym sersie każdy znajdzie coś dla siebie – szczególnie wielbicie seriali. W aplikacji nie ma reklam, a przez miesiąc można wypróbować aplikację za darmo, bez ograniczeń i z pełnym dostępem do biblioteki filmów. Z subskrypcji można skorzystać bezpośrednio przez aplikację i w każdej chwili można z niej zrezygnować. Najtańszy abonament miesięczny kosztuje 7,99 euro (ok. 35 zł).

Jak działa Netflix?

 • W aplikacji Netflix mamy dostęp do programów telewizyjnych, seriali i filmów przez cały czas.
 • Aplikacja posiada wygodny sposób przeglądania tytułów i wyszukiwanie ulubionych filmów.
 • Im więcej oglądasz, tym Netflix lepiej dostosowuje rekomendowane dla Ciebie filmy i seriale, które na pewno pokochasz.
 • Można utworzyć do pięciu profili indywidualnych w ramach jednego konta Netflix. Profile pozwalają różnym członkom rodziny dostosować własne indywidualne propozycje ulubionych filmów, programów i seriali.
 • Wideo można oglądać w jakości SD, HD lub Ultra HD na jednym lub kilku urządzeniach jednocześnie w zależności od wysokości wykupionego abonamentu.
 • Aplikacja w wygodny sposób zapamiętuje rozpoczęte seanse, które można kontynuować od tego samego momentu na innym urządzeniu.
 • Niektóre filmy i seriale nie posiadają jeszcze polskich napisów lub lektora, ale sukcesywnie pojawiają się tłumaczenia w naszym ojczystym języku.
 • Brakuje także niektórych tytułów ze względów licencyjnych, takich jak np. „House of Cards”.

Aplikacja Netflix (screen)

Pobierz aplikację mobilną Netflix:

Serwis internetowy netflix.pl

ikona aplikacji mobilnej HBO GOHBO GO Polska

W aplikacji mobilnej HBO GO Polska możesz oglądać ulubione filmy i seriale z oferty HBO, w tym hity filmowe prosto z Hollywood, kultowe seriale produkcji HBO, kontrowersyjne dokumenty i widowiskowe koncerty. Serwis jest dostępny na smartfonach i tabletach oraz aplikacji na telewizory Smart TV dla abonentów, którzy posiadają wykupiony pakiet HBO i HBO GO. Według informacji od polskiego oddziału HBO, stacja nie planuje w tym momencie wydania aplikacji na urządzenia Apple TV.

Jak działa aplikacja HBO GO Polska?

 • W aplikacji mobilnej HBO GO Polska obejrzysz hity filmowe nadawane na kanale HBO, w tym filmy, dokumenty, koncerty oraz najlepsze seriale HBO takie jak „Czysta krew”, „Gra o tron”, „Zakazane imperium”, „Rodzina Soprano”, „Sześć stóp pod ziemią”, „Pohamuj entuzjazm”, „Seks w wielkim mieście”, „Prawo ulicy” i wiele innych.
 • W platformie znajduje się także dostęp do materiałów zza kulis.
 • Aplikacja umożliwia streamowanie kanałów HBO HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD na żywo.
 • Posiadacze abonamentu HBO mają nieustanny dostęp do aplikacji HBO GO z filmami na żądanie.
 • Można stworzyć własną listę odtwarzania, aby obejrzeć ulubione filmy i seriale wtedy, kiedy chcesz w aplikacji na innym urządzeniu lub komputerze.
 • HBO GO wyświetla napisy w czasie rzeczywistym podczas emisji materiałów wideo na wszystkich dostępnych platformach.

Aby korzystać z aplikacji HBO GO, należy zamówić usługę u swojego operatora lub sieci kablowej.  Aby odtwarzać filmy na urządzeniu mobilnym musimy mieć połączenie  z siecią Wi-Fi lub 3G. Niemniej jednak w przypadku urządzeń mobilnych mogą wystąpić pewne ograniczenia.

Aplikacja mobilna HBO GO (screen z iPada)

Pobierz aplikację mobilną HBO GO:

 • iOS (iPhone, iPad, iPod)
 • Android (smartfon, tablet)
 • Windows Phone (Windows 8 i Windows 10)

Serwis internetowy hboGO.pl

Ikona aplikacji mobilnej Player TVNPlayer TVN

Aplikacja Player to platforma wideo na żądanie telewizji TVN. Dzięki tej usłudze użytkownicy mają dostęp do największej biblioteki seriali, show i programów emitowanych na głównej antenie stacji TVN oraz w kanałach tematycznych. Player to także możliwość przedpremierowego oglądania najbardziej oczekiwanych produkcji antenowych. Z aplikacji można korzystać jedynie na terytorium Polski (IP musi być rozpoznawane jako polskie).

Jak działa aplikacja Player?

 • W bazie aplikacji Player znajdują się wszystkie najpopularniejsze programy telewizyjne TVN-u.
 • W darmowej wersji aplikacji, programy przerywane są reklamami, które powodują niekiedy zrywanie streamingu, wtedy wymuszone jest obejrzenie reklam od początku, czasem po dwa bloki, jeśli byliśmy akurat przy końcówce programu.
 • Aplikacja to głównie produkcje TVN-u – jeśli szukasz zagranicznych produkcji to warto sprawdzić inne aplikacje,
 • Zagraniczne filmy i seriale nadawane są z lektorem.
 • Wideo streamowane jest w jakości HD.
 • Brak wersji na Apple TV, ale dostępna jest aplikacja na większość telewizorów Smart TV.

Player.pl TVN (screen aplikacji mobilnej na iPada)

Pobierz aplikację mobilną Player:

Serwis internetowy player.pl

Ikona aplikacji mobilnej iplaipla

Aplikacja mobilna serwisu IPLA oferuje darmowy dostęp do bogatej bazy wideo na życzenie opartej na telewizji Polsat oraz TVP, w tym: kultowe seriale, najgłośniejsze wydarzenia sportowe, festiwale, koncerty, programy talk-show i przyrodnicze.
IPLA oferuje również dostęp do programów publicystycznych i ekonomicznych. Wśród oferty znajduje się także oferta dla najmłodszych widzów, którzy wraz ze swoimi rodzicami mogą oglądać legalne i bezpieczne bajki.

IPLA jest głównym konkurentem aplikacji Player TVN-u i oferuje podobną bazę programów ze swoich produkcji. Aplikację wyróżnia dostęp do emitowanych na żywo i na żądanie transmisji sportowych (walk bokserskich, itp.).

Jak działa aplikacja IPLA?

 • Oprócz dostępu do programów, filmów i seriali VOD, w pakietach IPLI masz dostępem do ponad 47 kanałów telewizyjnych, takich jak np. Polsat Sport, Eurosport, Filmbox, AXN, Kino Polska, MTV, Nickelodeon Polska czy Discovery Channel.
 • Wydajność i działanie aplikacji jest podobne do Playera TVN-u.
 • W płatnym abonamencie aplikacja umożliwia oglądanie wideo w jakości HD oraz możliwość zapisania wybranych programów do trybu offline na urządzeniach z systemem iOS. Dzięki tej funkcji w podróży możemy obejrzeć ulubione programy bez konieczności łączenia z internetem. Aby móc odtwarzać materiały wideo, wymagane jest połączenie z siecią internet oraz pakiet IPLA EXTRA za 4,99 zł na 30 dni.
 • Pakiety można testować za darmo przez 14 dni.
 • Serwis nie jest dostępny na Apple TV, telewizory Samsung i LG Smart TV posiadają w swoich sklepach dedykowane aplikacje IPLI.

ipla - screen aplikacji mobilnej VOD na iPada

Pobierz aplikację mobilną Player:

 • iOS (iPhone, iPad, iPod)
 • Android (smartfon, tablet)
 • Windows Phone (Windows 8 i Windows 10)

Serwis internetowy ipla.tv

Ikona aplikacji mobilnej Onet VOD - filmy i serialeOnet VoD – filmy i seriale

Aplikacja serwisu Onet VoD, według twórców, jdaje dostęp do codziennie aktualizowanego serwisu z bogatą ofertą profesjonalnych treści wideo, w ramach której użytkownicy mogą znaleźć tysiące filmów, programów telewizyjnych, seriali, dokumentów i produkcji adresowanych do najmłodszych, pochodzących od największych polskich i zagranicznych producentów i dystrybutorów (Disney, Kino Świat, Best Film, Vision Films, Galapagos, TVP i inni).

Aplikacja Onet VoD umożliwia natychmiastowy dostęp do bogatej oferty bezpłatnych filmów i seriali oraz najgorętszych hitów z dużego ekranu, w tym produkcji „prosto z kina”.

Jak działa aplikacja Onet VoD?

 • Poprzez aplikacje VoD Onet mamy natychmiastowy dostęp do bogatego i nieustannie rozwijanego katalogu bezpłatnych filmów, seriali oraz dokumentów oraz premierowych odcinków seriali i hitów kinowych.
 • Wyszukiwarka bardzo ułatwia przeglądanie dostępnych tytułów.
 • Podobnie jak Netflix aplikacja umożliwia kontynuowanie oglądanie na innym urządzeniu, ale tylko ostatniego materiału wideo, który rozpoczęliśmy odtwarzać na swoim koncie.
 • Opcja Ulubione pozwala dodać film lub serial do listy, aby obejrzeć je później.
 • Z aplikacji VoD.pl Onet można korzystać przy połączeniu 3G/4G (LTE), ale przy połączeniu Wi-Fi można obejrzeć materiały wideo w najlepszej dostępnej jakości.
 • Ze względu na ograniczenia licencyjne, treści z VoD.pl dostępne są tylko i wyłącznie na terytorium Polski (dla urządzeń identyfikowanych polskim adresem IP).
 • Aplikacja oferuje także płatny dostęp do bazy ponad 830 filmów i seriali bez reklam, z którego możesz skorzystać przez 30 dni za darmo. Po okresie bezpłatnym dostęp do VOD+ kosztuje 19,90 zł.
 • Brak wersji na Apple TV.

VoD Onet - screen aplikacji mobilnej

Pobierz aplikację mobilną Player:

 • iOS (iPhone, iPad, iPod)
 • Android (smartfon, tablet)
 • Windows Phone (Windows 8 i Windows 10)

Serwis internetowy VoD.pl

Aktualizacja (lipiec 2016)

CHILI - logo aplikacji VODCHILI.tv – filmy i seriale

Wszyscy, którzy lubią szybko obejrzeć największe nowości – jeszcze zanim pojawią się na DVD lub Blue Ray, warto zajrzeć do serwisu Chili.tv, w którym zaledwie po 3-4 miesiącach od premiery kinowej pojawiają się gorące tytuły (takie jak np. Zjawa, Spotlight, Marsjanin, itd.), a także polskie nowości. Filmy są dostępne w wersji z lektorem, polskimi napisami lub w wersji oryginalnej. Serwis wyróżnia baza 1810 filmów – z mnóstwem nowości! oraz bardzo przystępne ceny za wypożyczenie (już od 3,90 zł jeśli Wasz tytuł jest w promocji).

Jeżeli chcesz wypróbować serwis za darmo, skorzystaj z kodu na 2 dowolne filmy ze Special Selection CHILI TV – tylko dla czytelników serwisu mobiRANK.pl (kod ważny do końca 2016 roku): CHILI – VOD w dobrej cenie na każdym urządzeniu

Jak działa serwis CHILI?

 • brak miesięcznych opłat, subskrypcji i abonamentów – płacimy tylko za wypożyczone lub kupione filmy,
 • w bazie serwisów jest ok. 1810 filmów i 200 odcinków seriali – są to głównie nowości i najlepsze przeboje kinowe, których nie znajdziemy w innych serwisach VOD,
 • od momentu wypożyczenia mamy 28 dni na obejrzenie filmu, a po wciśnięciu PLAY możemy oglądać wypożyczony tytuł dowolną ilość razy w ciągu 48 godzin,
 • zakupione filmy oglądasz kiedy chcesz i ile razy chcesz,
 • serwis organizuje bardzo często atrakcyjne promocje, w których można wypożyczyć film od 3,90 zł,
 • filmy można oglądać na dowolnym urządzeniu: SMART TV, smartfonie, tablecie, konsoli Xbox, urządzeniu Chromecast i Smartkey,
 • możliwość oglądania różnych filmów na 5 urządzeniach jednocześnie, które przypisane są do jednego konta,
 • możliwość pobrania filmów do trybu offline, dzięki czemu możesz oglądać wypożyczone pozycje na przykład w podróży, gdzie nie ma dostępu do internetu (np. w samolocie),
 • filmy dostępne są w języku polskim (lektor lub napisy) oraz z oryginalną ścieżką dźwiękową – przed wypożyczeniem warto sprawdzić, czy dostępna jest pożądana wersja językowa,
 • filmy wypożyczasz przez przeglądarkę na komputerze lub smartfonie, a wszystkie pozycje pojawiają się w zakładce Moje zakupy na każdym połączonym z kontem urządzeniu,
 • płacić można karta kredytową, PayPalem lub doładowując swój CHILI Portfel.

Serwis Chili.tv - screen wersji przeglądarkowej

Pobierz aplikację mobilną CHILI TV:

Serwis internetowy Chili.tv

Inne ciekawe aplikacje mobilne VOD

Wymienione przez mnie TOP 5 aplikacji mobilnych VOD, to jedne z najlepszych obecnych w Polsce serwisów streamingowych na wszystkie platformy mobilne. Warto wspomnieć o nowej aplikacji serwisu nc+ GO, która jest w fazie rozwojowej, ale dla abonentów kanału Canal+ oferuje bezpłatny streaming wideo hitów kinowych oraz programów Canal+ na tablecie i smartfonie w tzw. usłudze pilotażowej. Obecnie nowa aplikacja nc+ GO dostępna jest na urządzenia z Androidem (nc+ GO na smartfona z Androidem, na tablet z Androidem), na iPhone’a i iPada wciąż można zainstalować dotychczasową aplikację nc+, ale wkrótce ma pojawić się stosowna aktualizacja.

Dla abonentów sieci Orange, operator oferuje aplikację Telewizja Tu i Tam, w której znajduje się wypożyczalnia setki filmów na życzenie. W ofercie mamy możliwość oglądania filmu dowolną ilość razy przez 48 h od momentu wypożyczenia w cenie za film od 6 do 11 zł.

Jeśli jesteście abonentami sieci kablowej np. UPC warto sprawdzić aplikację Horizon GO (aplikacja na smartfony i tablety z systemem: iOS, Android), która daje dostęp do streamingu kanałów z pakietu kablówki oraz filmów i serialów z bazy na żądanie.

Podsumowanie

Jaką usługę VOD wybrać? Na początek upewnij się, czy Twoja kablówka oferuje usługę na żądanie i czy w pakiecie znajduje się dostęp do filmów i seriali, które chcesz oglądać. Może okazać się, że ulubione tytuły obejrzysz na smartfonie i tablecie bez konieczności wykupowania dodatkowego pakietu w innym serwisie?

Aplikacja mobilna jest zwykle uzupełnieniem, aby w podróży móc oglądać programy, ale nie wyklucza również możliwości streamowania wideo na większy ekran telewizora.

To, z której usługi skorzystasz i która aplikacja mobilna VOD będzie Twoim wyborem zależy głównie od tego co chcesz oglądać. Inną aplikację wybierze fan Gry o Tron, a inną wielbiciel produkcji Netflixa i Marvela czy polskich seriali i programów takich jak Rodzika czy Kuchenne Rewolucje :)

Miłego oglądania! Dzięki dużej konkurencji mamy szansę na lepsze i bogatsze oferty streamingowe w Polsce.