Pierwszy iPhone został zaprezentowany 9 lat temu

Dokładnie dziewięć lat temu Steve Jobs pokazał światu pierwszego iPhone’a, przeżyjmy to kultowe Keynote jeszcze raz.

Dokładnie 9 lat temu, w dniu 9 stycznia 2007 roku Steve Jobs zapoczątkował nową erę smartfonów w Moscone Center w San Francisco i ogłosił kilka przełomowych wiadomości:

  • przede wszystkim, firma zmieniła nazwę z Apple Computer Inc. na Apple Inc.,
  • zaprezentowano dekoder telewizyjny Apple TV,
  • ale przede wszystkim miało miejsce historyczne odsłonięcie urządzenia, które zmieniło sposób w jaki korzystamy dziś z telefonów, był to oczywiście pierwszy iPhone firmy Apple, który okazał się najbardziej dochodowym produktem.

Zobacz także animację przedstawiającą jak ewoluował iPhone.

Data 9 stycznia 2007 roku może być uważana za dzień urodzin iPhone’a – wtedy właśnie został oficjalnie pokazany światu najbardziej pożądany smartfon na świecie. Podczas historycznej konferencji, tuż przed ogłoszeniem iPhone’a, Steve Jobs w mistrzowski sposób zbudował napięcie i zaskoczenie mówiąc, że zaprezentuje trzy różne rewolucyjne urządzenia: szerokoekranowy iPod z dotykowym wyświetlaczem, rewolucyjny telefon komórkowy i przełomowy komunikator internetowy. Jednak chwilę później stało się jasne, że te trzy oddzielne produkty to jedno urządzenie, które łączy w sobie wszystkie te funkcje.

9 stycznia 2007 roku Apple wymyśliło telefon na nowo

iPhone - Apple reinvents the phone (Steve Jobs, Keynote z 9 stycznia 2007)

Oryginalny pierwszy iPhone trafił na półki sklepowe dopiero kilka miesięcy później, w dniu 29 czerwca 2007 roku. Cena iPhone’a zaczynała się od 499 dolarów za model z pamięcią 4 GB i 599 dolarów za 8-gigowego iPhone’a.

iPhone pierwszej generacji posiadał wiele wad i problemów z łącznością 3G, ale pomimo tego był chwalony za swoją innowacyjność i określany przełomowym urządzeniem, które zmieniło sposób korzystania z telefonu. Magazyn Time nazwał go nawet Wynalazkiem Roku.

Dzisiaj rodzina iPhone’ów jest znacznie bardziej zaawansowana technologicznie, obecna generacja iPhone’ów 6s i 6s Plus to jedne z najlepszych i najwydajniejszych smartfonów na rynku. Warto wspomnieć, że iPhone 7, który zapewne zobaczymy w tym roku ma być jeszcze lepszy, wydajniejszy i ma zaskoczyć nowymi funkcjonalnościami.

Przypomnijmy sobie jak wyglądały narodziny pierwszego iPhone’a, podczas pamiętnego Keynote 9 lat temu.

źródło: Apple, phoneArena – The original Apple iPhone was unveiled by Steve Jobs exactly 9 years ago, relive the iconic keynote here